Konwencja Wyborcza SLD

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.10.2018 / Komentarze
Lewica Razem, czyli prezentacja programu oraz kandydatów na radnych Sejmiku, Rady Powiatu i Miasta

Dziś (środa 10.10)  Klubie "Karolinka" na Konwencji Wyborczej spotkali się kandydaci na radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz członkowie i sympatycy szczecineckiej lewicy. Gościem honorowym był szef zachodniopomorskiego SLD, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Dariusz Wieczorek oraz "jedynka w wyborach wojewódzkich Jerzy Kotlęga.

Konwencja rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Później głos zabrał kandydat na radnego Rady Miasta Andrzej Bratkowski oraz przewodnicząca powiatowych struktur SLD Ewa Kokot. W swoim wystąpieniu scharakteryzowała obecną sytuację na politycznej mapie Szczecinka i w powiecie. Nie zajmowała stanowiska w kwestiach walki politycznej, nie atakowała przeciwników politycznych, skupiła się natomiast na bieżących i ważnych - jak podkreśliła - sprawach dla szczecineckiej lewicy.

Swoje wystąpienie miał też przewodniczący Dariusz Wieczorek. Mówił o sytuacji społeczno - politycznej w regionie i namawiał do głosowania na lewicę. Jak to nazwał: "To alternatywa dla walczących ze sobą dwóch ugrupowań prawicowych - PO i PiS". Zaprezentował hasło wyborcze "Lewica u steru to godne życie, współpraca i rozwój", przedstawił także program SLD zawarty w czterech filarach.

Później przyszła już pora na prezentację kandydatów na radnych rad wszystkich szczebli. W Szczecinku lewica obsadziła tylko dwa okręgi wyborcze - nr 1 i 2. Nie ma też swojego kandydata na stanowisko burmistrza miasta.

O mandat radnego do Rady Miasta ubiegać się będą: Andrzej Bratkowski, Stefan Golszewski, Małgorzata Szczęsna, Marian Rybicki, Halina Zbijewska, Roman Miazga, Roman Szczęsny, Małgorzata Markowska, Irena Walentów i Krystyna Rzepkowska.

Z kolei do Rady Powiatu Szczecineckiego kandydować będą: Sebastian Lewczuk, Wiesław Dymiński, Robert Siwiński, Daria Sobolewska, Bożena Horyd, Sylwia Pietruszewska, Anna Domańska-Żurkowska, Beata Kaszak, Aleksander Mackiewicz i Piotr Prokopiak.

Kandydaci przedstawili się zebranym i opowiedzieli o swoim programie wyborczym - czym będą zajmować się zasiadając w Radzie Miasta i Powiatu.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk