Kronospan przekazał miastu kolejnych 10 drewnianych domków

Miasto z Wizją / 19.11.2019 / Komentarze
Będziemy mogli odwiedzić je podczas V Jarmarku Świątecznego. Wszystkie 30 stoisk zostało już zarezerwowanych

Uginające się pod natłokiem czekoladowych Mikołajów sklepowe półki, świąteczne reklamy w telewizji i przyozdobione w różnokolorowe lampki witryny przypominają nam, że do świat Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka tygodni. Zanim jednak zasiądziemy z bliskimi do wigilijnego stołu, już tydzień wcześniej będziemy mieli okazję poczuć magię zbliżających się świąt. 12 grudnia na Placu Wolności rozpocznie się tegoroczny V Jarmark Świąteczny, który za każdym razem cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców.

W tym roku jednak przybierze on znacznie szerszą formę jeżeli chodzi o wystawców oferujących swoje wyroby podczas jarmarku. W trakcie poprzednich edycji na wszystkich odwiedzających czekało 20 drewnianych domków, w których lokalni twórcy prezentowali swój asortyment. Przypomnijmy, że wspomniane domki w 2017 roku zostały ufundowane miastu przez firmę Kronospan.

Teraz, dzięki uprzejmości Kronospanu, będącego jednocześnie jednym ze sponsorów Świątecznego Jarmarku, do miasta trafią kolejne drewniane „stragany”. W tym roku firma postanowiła przekazać miastu dziesięć kolejnych drewnianych domków. Tym samym podczas tegorocznego jarmarku na placu przed ratuszem „wyrośnie” aż 30 stoisk.

Mamy jednak nie najlepszą wiadomość dla osób, które wciąż zastanawiały się nad wynajęciem stoiska – wszystkie domku zostały już zarezerwowane przez wystawców. To jednocześnie dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy odwiedzą jarmark – zdecydowanie będą oni mieli w czym wybierać, a tegoroczna oferta będzie znacznie bogatsza, niż podczas poprzedniej edycji.

Przypomnijmy. Wydarzenie to – którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miasto z Wizją - adresowane jest do wszystkich mieszkańców i przyjezdnych gości, którzy chcą choć na chwilę wyjść z domu i wspólnie z rodziną oraz znajomymi wprawić się w wyjątkowy świąteczny nastrój. W trakcie Jarmarku na wszystkich odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji – oczywiście w bożonarodzeniowej oprawie. Również i tym razem świąteczne spotkanie, które odbędzie się na Placu Wolności, potrwa cztery dni - od 12 do 15 grudnia.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk