Kronospan zaprosił emerytów na świąteczne spotkanie

• Tv
Miasto z Wizją / 30.12.2018 / Komentarze
Firma kontynuuje piękną, bożonarodzeniową tradycję

Jak co roku, zarząd i pracownicy Kronospanu przełamali się opłatkiem ze swoimi emerytami i rencistami. Na tegoroczne spotkanie świąteczne w Kronospan Design Center w Szczecinku firma zaprosiła także 30 rodzin, będących pod opieką Caritasu. Gościom umilały czas występy szczecineckiej szkoły muzycznej, dzieci z zakładowego przedszkola MIŚ oraz zespołu Prokop Band.

„Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym okazujemy sobie nawzajem wiele ciepła. Te piękne, radosne święta staramy się spędzać wspólnie, ciesząc się z narodzenia Pańskiego. W Kronospanie co roku spędzamy miłe chwile także z naszymi byłymi pracownikami. Chcemy im pokazać, że darzymy ich szacunkiem i wciąż o nich pamiętamy.”

- Joanna Jodłowska, członek zarządu Kronospan Polska

W czasie uroczystego spotkania przy wtórze kolęd zaproszeni goście przełamali się opłatkiem oraz wspominali dawne czasy. Towarzyszyli im: ks. Jacek Lewiński,proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku, członkowie zarządu Kronospan Polska: Joanna Jodłowska i Krzysztof Aleksandrowicz, przedstawiciele kierownictwa oraz długoletni pracownicy zakładu.

Jak co roku, harcerze z Hufca Szczecinek przekazali firmie Betlejemskie Światełko Pokoju, które z rąk członka zarządu Kronospan Polska, Krzysztofa Aleksandrowicza, powędrowało do dyrektor przedszkola MIŚ - Bożeny Kawczyńskiej, aby strzegło przedszkolaków.

Dyrektor Aleksandrowicz, oprócz życzeń radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, przekazał gościom informacje o bieżących i planowanych działaniach firmy.
W tym roku po raz kolejny w spotkaniu opłatkowym udział wzięły także rodziny, wytypowane przez szczecinecki Caritas. Otrzymały one od Kronospanu świąteczne paczki dla dzieci.

„Zarząd naszej firmy ponownie zdecydował się wesprzeć potrzebujące szczecineckie rodziny, wyznaczone przez Caritas. Jego pracownicy mają świetne rozeznanie potrzeb i dzięki temu nasza pomoc trafia we właściwe ręce.

- Iwona Ambrozik, koordynująca wizytę rodzin, wytypowanych przez Caritas

Uczestnicy spotkania wysłuchali słowa Bożego, wygłoszonego przez proboszcza Lewińskiego, wspólnie się pomodlili oraz przełamali opłatkiem; otrzymali też w prezencie od Kronospanu bony świąteczne.

Emeryci każdego roku czekają na to ważne dla nich, świąteczne spotkanie i z przyjemnością - jak mówią - biorą w nim udział. Dla Kronospanu natomiast to wyraz szacunku dla byłych pracowników, którzy spędzili w szczecineckim zakładzie wiele lat.

Biuro Prasowe Kronospan