Księżna Jadwiga wybrała się na przechadzkę po Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 23.07.2017 / Komentarze
Szczecinecka dama, spacerując ulicami miasta, zapraszała wszystkich do wspólnej zabawy

Trwa trzeci, kulminacyjny dzień tegorocznej edycji Art Pikniku. Najbardziej widowiskowym wydarzeniem tego dnia było pojawienie się na ulicach miasta sześciometrowej rzeźby Księżnej Jadwigi. Księżna, którą od wczoraj (22.07) mogliśmy spotkać na zamkowym dziedzińcu, postanowiła – podobnie jak w minionym roku – kolejny raz wybrać się na przechadzkę po Szczecinku. Wczesnym popołudniem odziana w białą suknię Jadwiga przespacerowała się ul. Mickiewicza, zmierzając do hali Ślusarnia, gdzie od godz. 14.00 trwa jarmark nazwany jej imieniem.

Szczecinecka dama, przechadzając się dziś ulicami miasta, jednocześnie zapraszała mieszkańców do wspólnej zabawy, która będzie trwała do późnego wieczora. Każdy, kto chciałby skorzystać z okazji i spotkać się z Jadwigą, powinien jeszcze dziś odwiedzić teren przy Ślusarni, gdzie trwa jarmark, na którym znajdziemy liczne stragany z lokalnymi przysmakami i wyjątkowym rękodziełem. W tym samym czasie odbywają się również warsztaty dla dzieci. Z kolei na swoje wystawy zapraszają Igor Morski oraz Krzysztof Kieliszkiewicz.

To jednak nie koniec niespodzianek. Na jarmarku przez cały dzień odbywać się będą rozmaite atrakcje dla najmłodszych – i tych nieco starszych – mieszkańców. Piknikowiczom czas będzie umilał m.in. występ zespołu Velvet Alibi, którego mogliśmy wysłuchać podczas sobotniej odsłony imprezy. Wystąpi także zaprzyjaźniony z Art Piknikiem i będący częstym gościem w Szczecinku – Jacek Kulesza Trio. Na scenie pojawi się także m.in. Magdalena Górecka, James Button Band i Przemek Knopik.

Z kolei o godz. 22.30 prawdziwa gratka czeka na wszystkich fanów twórczości Dariusza Milińskiego. Artysta zaprosi publiczność na widowiskowy performance „Tort żywiołów”. Tegoroczny Art Piknik zakończy Black Moon Party, w trakcie którego odbędzie się jamm session zespołu Banned Sauce i zaprzyjaźnionych z nim muzyków.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra