Kup działkę, wybuduj dom lub zakład produkcyjny

Miasto z Wizją / 28.11.2018 / Komentarze
Miasto sprzedaje 9 atrakcyjnie położnych nieruchomości

Urząd Miasta opublikował wykaz kolejnych nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Chodzi o parcele położone w atrakcyjnych miejscach Szczecinka, na których ich przyszły właściciel będzie mógł postawić domek jednorodzinny, magazyn lub zakład usługowy. Ceny przystępne i niższe niż w I przetargu. Drugi przetarg na sprzedaż miejskich nieruchomości odbędzie się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dwie działki budowlane położone przy ul. Kaszubskiej, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną wolnostojącą o pow. 985 m2 i 1246 m2 wyceniono odpowiednio na 65 tys. zł i 79 ty. zł (w I przetargu - 68 tys. zł i 85 tys. zł).

Do kupienia jest też działka o pow. 608 m2 położona przy ul. 1 Maja. Jej cena to 157 tys. zł. Przeznaczenie - zabudowa usługowa z dopuszczeniem lokali mieszkalnych.

Miasto sprzeda też działkę o pow. 607 m2 położoną przy ul. Armii Krajowej. Cena 150 tys. zł. Przeznaczenie nieruchomości - zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub usługowa.

Niezmiennie sporym powodzeniem cieszą się działki budowlane położone na "Osiedlu Poetów", czyli w Marcelinie. Tym razem miasto przygotowało do sprzedaży trzy lokalizacje. Działki o pow. 617 m2 i 661 m2 w cenie 45,5 tys. zł i 48,8 tys. zł położone są przy ul. Juliana Tuwima. Do kupienia jest też działka położona po sąsiedzku - przy ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Za parcelę o pow. 735 m2 trzeba będzie zapłacić 54 tys. zł.

Miasto sprzeda również dwie działki położone przy ul. Orzechowej i Kwiatowej. Pierwszą o pow. 366 m2 i cenie 30 tys. zł (w I przetargu 32 tys. zł) przeznaczono pod zabudowę jednorodzinną. Drugą o pow. 3640 m2 i cenie 280 tys. zł - pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów.

Wszystkie ceny podaliśmy w netto. Do ceny ustalonej w przetargu zostanie  doliczony podatek VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy notarialnej.