Laury dla ośrodków szkolenia kierowców i ich instruktorów

Miasto z Wizją / 05.12.2019 / Komentarze
Wyróżnienia przyznał samorząd powiatowy

Każdy kto zdawał egzamin na prawo jazdy doskonale wie z jak dużym stresem wiąże się to wydarzenie. Niektórzy powiadają, że to najtrudniejszy egzamin w życiu i pod względem stresu nie są go w stanie przebić nawet egzaminy maturalne, czy wszystkie inne z którymi człowiek mierzy się w swoim życiu.

Chyba istotnie jest coś na rzeczy… dlatego instruktorzy jazdy nie tylko powinni być specjalistami w szkoleniu przyszłych kierowców, ale również niekiedy cechować się umiejętnościami godnymi pedagogów i psychologów. Dlatego też samorząd powiatowy postanowił wyróżnić najlepsze ośrodki szkolenia kierowców oraz instruktorów nauki jazdy. W powiecie szczecineckim funkcjonuje 14 ośrodków oraz zarejestrowanych jest 52 instruktorów. 4 grudnia w Starostwie Powiatowym podsumowano ich pracę w roku 2018.

Ogółem w 2018 roku średni statystyczny poziom zdawalności egzaminów teoretycznych w powiecie szczecineckim w zakresie prawa jazdy kategorii B, ukształtował się na poziomie 60,3%, zaś  praktycznych na poziomie 45,0%.

Zamierzamy wyróżniać najlepsze ośrodki oraz ich instruktorów każdego roku – wyjaśnia dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Beata Klimaszewska.  – Ich praca nie jest łatwa i zdecydowanie zasługuje na docenienie. To od nich zależy przecież jacy kierowcy będą jeździć po naszych drogach. Oczywiście dobry kierowca, to doświadczony kierowca. Jednak wcześniej trzeba przyszłego  kierowcę nauczyć podstaw i odpowiednich nawyków, a w tym ogromna już rola instruktorów i ośrodków szkolenia.

Puchary oraz upominki wręczył wyróżnionym przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Cezary Jankowski.

Najlepszy Ośrodek Szkolenia Kierowców roku 2018 w kategorii:

1. Od 1 do 100 kursantów - OSK MAREX Marek Kołodziejski – zdawalność 61,2%

2. Powyżej 100 kursantów został OSK Rabuś & Góral – zdawalność 56,6%

Najlepszy instruktor nauki jazdy w roku 2018 w kategorii:

1. Od 1do 50 kursantów został Tomasz Pałubicki - zdawalność na poziomie 72%

2. Od 51 do 100 kursantów został Marek Nowik - zdawalność na poziomie 50%

3. Od 100 do 200 kursantów został Mariusz Celej - zdawalność na poziomie 50%.

Info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto: Sławomir Włodarczyk