Lekkoatleci walczyli w Mistrzostwach Polski

Miasto z Wizją / 17.05.2019 / Komentarze
Zawody były okazją do otwarcia stadionu na Świątkach

Po raz pierwszy w historii Szczecinek stał się areną lekkoatletycznych zmagań o tak wysokiej randze. W sobotę (18.05) na stadionie lekkoatletycznym przy ZS nr 6, w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów. Organizatorem imprezy był Powiat Szczecinecki i STS Pomerania. W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości oraz kibiców, którzy odwiedzili obiekt spragnieni sportowych wrażeń na najwyższym poziomie. A tych nie brakowało, bowiem oprócz zawodów głównych mogli również podziwiać zmagania zawodników w skokach oraz rywalizację najmłodszych podczas Zachodniopomorskich Mistrzostw Dzieci i Młodzieży, które odbyły się w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Tak ważne sportowe wydarzenie było znakomitą okazją do oficjalnego otwarcia stadionu lekkoatletycznego. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali posłanka na Sejm RP Małgorzata Golińska, wicemarszałek województwa Stanisław Wziątek, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, dyrektor ZS nr 6 im. Stanisława Staszica Joanna Buzała oraz lekkoatleta i absolwent szkoły Wiktor Santkiewicz.  Warto przypomnieć, że budowa obiektu pochłonęła ponad 10 mln zł, przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystki w wysokości 4 mln zł.

Tego dnia starosta Krzysztof Lis oraz burmistrz Barwic Mariusz Kieling odebrali Srebrną Odznakę Honorową, którą za szczególne zasługi przyznaje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Odznaczenie wręczył prezes Zachodniopomorskiego ZLA Stanisław Puna.

Uczniowie ZS nr 6 oraz zawodnicy STS Pomerania Magdalena Tomczyk Gotowicz oraz Bartosz Jarosz otrzymali I kółko olimpijskie, zaś II kółko olimpijskie odebrał Natan Frąckiewicz (również zawodnik STS Pomerania). Odznaczenia wręczyli prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej i wiceprzewodniczący Komisji Polskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Kopeć oraz dwukrotny olimpijczyk Jan Ornoch.

Tekst i zdjęcia: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk