Lekkoatleci z SOSW do domu wrócili z medalami

Miasto z Wizją / 20.06.2017 / Komentarze
Zawodnicy reprezentowali nad podczas Regionalnego Mitingu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych

W Szczecinie odbyła się kolejna edycja Regionalnego Mitingu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych, w którym udział wzięli lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną z woj. Zachodniopomorskiego. Na starcie nie zabrakło także reprezentantów naszego miasta – podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

- SOSW oraz miasto Szczecinek reprezentowała 16-sto osobowa grupa sportowców z  KOS Gryf, których trenerem jest Paweł Czupiel. Jak zawsze nasza młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony i przywiozła do Szczecinka ponad 20 medali wywalczonych w odpowiednich kategoriach wiekowych i sprawnościowych – informuje Katarzyna Wilczyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Po zaciętej rywalizacji Daria Myrcha wywalczyła srebro w biegu na 100 m oraz złoto w skoku w dal z miejsca i w sztafecie 4x100. Kasia Zwolińska – zwycięstwo w biegu na 100 m oraz złoto w skoku w dal i w sztafecie 4x100. Magda Kwiecień –  srebro w biegu na 200 m oraz złoto w sztafecie 4x100. Kasia Szwaja – srebro w pchnięciu kulą oraz złoto w sztafecie 4x100.

Sporo medali przywiozła także męska część reprezentacji: Kamil Brzeziński – srebrny medal w biegu na 400 m i złoto na 200 m. Mateusz Sosnowski –  złoto w sztafecie 4x100. Patryk Dytrych – złoty medal w biegu na 400 m oraz złoto w sztafecie 4x100. Kamil Witulski – złoto w biegu na 100 m i  złoto w pchnięciu kulą. Dominik Chilla – srebro w biegu na 100 m oraz złoto w sztafecie 4x100. Paweł Spierewka –  srebrny medal w biegu na 200 m , srebro w skoku w dal oraz złoto w sztafecie 4x100. Kacper Chudzik – srebrny medal w biegu na 100 m. Paweł Gwozda – złoty medal w skoku w dal. Bartek Kowalik – brązowy medal w biegu na 100 m. Filip Konefał – złoty medal w biegu na 100 m. Piotrek Iwaniczko – srebrny medal w biegu na 200 m i brązowy medal w skoku w dal oraz Kacper Glaznet – srebrny medal w biegu na 100 m.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Katarzyna Wilczyńska