Leśnicy spotkali się na Wielkim Turnieju

• Tv
Miasto z Wizją / 25.08.2019 / Komentarze
Rywalizowali i bawili się przy Zamku Książąt Pomorskich

W sobotę, 24 sierpnia wczesnym popołudniem na terenie rekreacyjnym przy zamku spotkali się leśnicy z trzech nadleśnictw, aby kolejny raz mierzyć się w konkurencjach sportowych, spędzić aktywnie czas, spotkać ze znajomymi i wspólnie się bawić. Na kolejnym Wielkim Turnieju Leśników spotkali się leśnicy trzech Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecinka, Piły i Torunia.

Pomysł na zorganizowanie turnieju zrodził się kilka lat temu, kiedy to Szczecinek obchodził swoje 700-lecie. W tym samym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku świętowała 65-lecie. Z tej okazji zorganizowano piknik, na którym spotkali się leśnicy z całego regionu. Pomysł ten spodobał się uczestnikom imprezy, a turnieje na stałe wpisały się do kalendarza „leśnych” wydarzeń.

Pierwsze trzy turnieje były rozgrywane jako rywalizacja nadleśnictw szczecineckiej Dyrekcji Regionalnej. Później impreza przybrała szerszą formę, zapraszając do udziału i współorganizacji leśnictwa z innych miejscowości. Wielu uczestników co roku na turniej przybywają wraz z całymi rodzinami, nie tylko aby rywalizować w konkurencjach, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Na uczestników turnieju tradycyjnie czekał szereg konkurencji, w których musieli wykazać się oni zarówno wiedzą, sprawnością, jak i praktycznym wykorzystaniem zdobywanego przez lata doświadczenia w swojej pracy.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra