Lwowska, Limanowskiego i Mestwina z nową nawierzchnią

Miasto z Wizją / 29.07.2016 / Komentarze
Roboty poprowadzi firma Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego

Kolejne szczecineckie ulice, jeszcze w tym roku otrzymają nową nawierzchnię bitumiczną. Chodzi o ul. Lwowską na osiedlu Zachód, Limanowskiego i Mestwina.

Miasto z trzech ofert wybrało najtańszą, złożoną przez firmę Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego. Opiewa ona na kwotę 159 tys. zł.

Tego typu roboty są prowadzone według wcześniej zaplanowanego schematu. Stara, zniszczona nawierzchnia asfaltowa jest frezowana do odpowiedniej grubości, a istniejące uzbrojenie ulic regulowane w pionie - do nowej wymaganej wysokości.

Ze specyfikacji przetargowej możemy się dowiedzieć, że nowa nawierzchnia naszych ulic będzie miała grubość 7 cm. Na ul. Lwowskiej zostanie położone 744 m2 nowego asfaltu. Z kolei ul. Limanowskiego - 1072 m2, a na ul. Mestwina - około 600 m2.

Roboty rozpoczną się w sierpniu. Miasto założyło finalizację inwestycji nie później niż 30 września br.