Maraton wokół jeziora - po raz piąty

• Tv
Miasto z Wizją / 08.07.2019 / Komentarze
Szczecinecki Weekend Biegowy - na liście startowej już 250 biegaczy. Zapisy trwają

To z pewnością będzie jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń sportowych w Szczecinku. Mowa o V Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Impreza odbędzie się w weekend 3-4 sierpnia.

Podobnie jak w rok temu, oprócz klasycznego maratonu o długości 42,195 km rozegrane zostaną też biegi na dystansach 5 km i 15 km.

Tradycyjnie już trasa maratonu zostanie wytyczona szlakiem ścieżki rowerowej wokół jeziora Trzesiecko. Z kolei start i meta biegu będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Maratończycy, by pokonać pełny dystans będą musieli okrążyć jezioro trzy razy.

Organizatorzy zadbali nie tylko o maratończyków. W sobotę 3 sierpnia zostanie rozegrany parkrun na dystansie 5 km. Trasa w całości prowadzić będzie po alejkach Parku Miejskiego.

Będzie też 5-kilometrowy Nordic Walking oraz biegi dziecięce i młodzieżowe z podziałem na grupy wiekowe, na różnych dystansach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lipca poprzez system elektroniczny dostępny na:
www.szczecinek.biegnijmy.pl

Na liście startowej tłoczno, blisko 250 miłośników biegania. W piątym maratonie wokół jeziora Trzesiecko wezmą udział nie tylko biegacze ze Szczecinka, ale też m.in. z: Bydgoszczy, Torunia, Koszalina, Gdańska, Lublina, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, Stargardu i Krakowa oraz z wielu okolicznych miejscowości.

Szczecinecki Weekend Biegowy to nie tylko duże wyzwanie dla sportowców. Wcześniej sporo pracy będą też miały służby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Ścieżkę rowerową biegnącą wokół naszego jeziora trzeba będzie uporządkować, szczególnie na odcinku od wzgórza Marientron do końca Parku Miejskiego.

Relacje z "Weekendu Biegowego 2018" z bogatą fotogalerią dostępne są w naszych artykułach:

Wideo: Pierwszy maraton Szczecinecki - sierpień 2015