Materia wraca z nowym materiałem

• Tv
Miasto z Wizją / 21.03.2019 / Komentarze
Muzycy premierę zaplanowali na 27 marca

Szczecineckiej Materii zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie za sprawą corocznego metalowego festiwalu organizowanego przez zespół kilka miesięcy temu o naszym mieście zrobiło się naprawdę głośno. Artyści z miesiąca na miesiąc zyskują coraz szersze grono wiernych fanów doceniających ich pracę.

W sierpniu 2015 roku ukazał się drugi krążek zespołu pn. „We Are Materia”. Swoją oficjalną premierę miał podczas V edycji festiwalu Materiafest. Wtedy też fani mieli okazję pierwszy raz na żywo usłyszeć znajdujące się na nim kawałki. Od tego czasu grupa promowała album podczas ogólnopolskich, jak i zagranicznych tras koncertowych.

Po blisko dwóch latach od tego wydarzenia zespół rozpoczął pracę nad kolejnym, trzecim już z kolei albumem. - Jesteśmy w nieco nostalgicznym nastroju bo czujemy, że to kres pewnego wspaniałego dla nas etapu. Ostatnia trasa z dotychczasowym dorobkiem. Na pewno będziemy tęsknić za tymi koncertami, bo to właśnie granie na żywo sprawiło, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Podjęliśmy jednak decyzję, że kolejny trasa będzie dopiero po premierze kolejnego 3 albumu. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami obecni przez te wszystkie lata! To na prawdę niesamowite dla Was grać! – napisali wówczas artyści na swojej stronie internetowej na Facebooku. – To będzie niesamowity album. Misję „We Are Materia” uważamy za zakończoną.

Na ten moment fani szczecineckiej materii czekali od blisko dwóch lat. W środę, 27 marca swoją premierę będzie miał ich najnowszy materiał. Póki co muzycy dali nam przedsmak tego, co czeka nas za kilka dni, publikując trailer pierwszego singla The Rising _ Rosa Alba.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Kłuciejasz