Memoriał Osińskiego - 10 km ulicami Szczecinka

Miasto z Wizją / 29.01.2020 / Komentarze
Dyrektor Techniczny Biegu Dariusz Mazur: Trwają zapisy i przygotowania organizacyjne. Na liście już blisko 160 biegaczy

Kiedy 24 kwietnia 1982 roku w Szczecinku po raz pierwszy rozegrany został Ogólnopolski Bieg Przełajowy o Puchar Winanda Osińskiego zapewne żaden z organizatorów nie przypuszczał, że ta sportowa impreza przetrwa kilkadziesiąt lat, wpisując się na stałe do kalendarza krajowych wydarzeń biegowych i zyska międzynarodową popularność. Przed nami kolejna odsłona zmagań biegaczy. 37 edycja Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia br. Start zawodników przewidziano tradycyjnie na ul. Piłsudskiego. Meta również – podobnie jak w poprzednich latach - umiejscowiona zostanie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Trasa liczyć będzie dwa okrążenia.

Trwa rejestracja zawodników, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu sportowym. Okazuje się, że zainteresowanie imprezą jest ogromne, a lista startowa "puchnie" z dnia na dzień.

- Swój udział w tym wydarzeniu (stan na dz. 28.01) potwierdziło już blisko 160 biegaczy - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, Dyrektor Techniczny Biegu, zastępca dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, jesteśmy przygotowani na przyjęcie 800 osób. Jestem przekonany, że ten limit zostanie w pełni wykorzystany.

Jak ujawnił nam dyr. D. Mazur, akces do biegu głównego potwierdzili już zawodnicy, m.in. z: Brna, Katowic, Koszalina, Bydgoszczy, Torunia, Szczecinka, Kołobrzeg, Biskupic, Darłowa, Piły, Szczecinka i okolicznych miejscowości.

- Dla zwycięzców i uczestników mamy bardzo ładne medale, statuetki i koszulki. Z kolei najmłodsi uczestnicy Memoriału otrzymają od nas gustowne pluszaki - mówi D. Mazur.

- Trasa ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że uzyskany przez zawodnika czas będzie oficjalny, uznawany we wszelkiego rodzaju zestawieniach i statystykach.

Podobnie jak w poprzednich latach bieg główny zostanie poprzedzony biegami młodzieżowymi.

- Będzie także bieg dzieci z rodzicami. Prowadzić będziemy również klasyfikację w kategorii: "STRAŻAK" - dodaje nasz rozmówca.

Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił pokonując liczącą 10 km trasę, może dokonać rejestracji odwiedzając stronę:

Podobnie jak w ubiegłym roku, oprócz nagród przewidzianych za zajecie I-III miejsca, organizatorzy przygotowali także szereg atrakcyjnych nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich tegorocznych zawodników, którzy ukończą bieg.

Warto również na bieżąco śledzić fanpage biegu na Facebooku, gdzie sukcesywnie pojawiają się wszelkie informacje dla biegaczy planujących swój udział w tej sportowej imprezie.