Miasto kupiło narybek lina

• Tv
Miasto z Wizją / 15.10.2018 / Komentarze
Kroczek mieszka już w Trzesiecku i Wilczkowie

1200 kg narybku lina, tzw. kroczka za 17,5 tys. zł kupiło miasto i zarybiło nim jeziora Trzesiecko (1000 kg) i Wilczkowo (200 kg). Narybek przyjechał do nas z Gospodarstwa Rybackiego Marcin Rożek w Pile

Akcja miała miejsce dziś (poniedziałek 15.10) po południu. To efekt porozumienia pomiędzy szczecineckim samorządem a Polskim Związkiem Wędkarskim. Dzięki temu miasto wspomaga wędkarzy w zarybieniach - corocznie - kwotą około 80 tys. zł.

W akcji zarybieniowej, prócz pracowników Urzędu Miasta i SzLOT uczestniczyli też członkowie zarządu Koła Wędkarskiego PZW "Jesiotr".

To prawdopodobnie ostatnie w tym roku zarybianie naszych jezior. Wcześniej dzięki pieniądzom z budżetu miasta do jezior szczecineckich trafił narybek węgorza i szczupaka.

Akcję zarybieniową prowadziło dziś nie tylko miasto. Również Polski Związek Wędkarski. Do pozostałych jezior tzw. Obwodu Rybackiego nr 1 na rzece Nizica (Jeziora Szczecineckie) trafiło 510 kg lina kroczka.

- Do jeziora Lipno wpuściliśmy 90 kg, do Radacza Dużego - 100 kg, Radacza Małego - 60 kg, Ciemina - 200 kg i do Juchowa - 60 kg - mówi "Miastu z Wizją" prezes Koła PZW "Jesiotr" Andrzej Pilzek.