Miasto pamięta o swoich seniorach

Miasto z Wizją / 11.07.2019 / Komentarze
Wiceburmistrz Maciej Makselon: Należy pamiętać o wszystkich grupach wiekowych i wszystkich dziedzinach życia, aby w sposób zrównoważony rozwijać nasze miasto

Pod koniec czerwca w naszym mieście swoje funkcjonowanie rozpoczął Klub Aktywnego Seniora. Podczas pierwszego spotkania frekwencja zdecydowanie zaskoczyła organizatorów. Uczestniczyło w nim blisko stu seniorów. Już dziś (11.07) spotkają się oni na pierwszych wykładach i zajęciach ruchowych. Swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu uczestników. To pokazuje, że tego typu inicjatywy skierowane do starszych mieszkańców Szczecinka zdecydowanie są potrzebne.

- Myślimy o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, ale też myślimy bardzo ciepło o seniorach – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Taka zresztą idea przyświecała zarówno burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi i teraz jest kontynuowana przez burmistrza Daniela Raka. Tą ideą jest zrównoważony rozwój miasta. Należy myśleć i pamiętać o wszystkich grupach wiekowych i o wszystkich dziedzinach życia, aby w sposób zrównoważony rozwijać nasze miasto. I tak jest również w przypadku seniorów.

- Przypomnę, że jest to spełnienie deklaracji wyborczych burmistrza, który w kampanii wyborczej niejednokrotnie wspominał o tym, że  będzie pamiętał zarówno o najmłodszych, jak i o seniorach. Zapowiadał, że wdroży Klub Aktywnego Seniora i tak się rzeczywiście stało. Za to zadanie odpowiedzialna jest Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Odbyło się już jedno ze spotkań, gdzie była dość dobra frekwencja, mimo że termin spotkania nałożył się na zamkniecie roku akademickiego na UTW, gdzie również była bardzo wysoka frekwencja seniorów. To cieszy i pokazuje, że seniorzy w naszym mieście są aktywni i oczekują takiej formy aktywizacji i wypełniania ich codziennego życia. Mamy więc w Szczecinku dwie bardzo fajne inicjatywy skierowane do naszych seniorów, czyli Klub Aktywnego Seniora oraz spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dodaje wiceburmistrz.

Więcej na ten temat w naszym dzisiejszym (11.07) programie samorządowym.

Tekst, foto: Marzena Góra