Miasto sprzedaje działki pod domki, magazyny i usługi

Miasto z Wizją / 29.07.2016 / Komentarze
Atrakcyjnie położone i jeszcze tańsze!

Miasto prowadzi procedurę przetargową na sprzedaż 4 działek. Wszystkie były do kupienia wcześniej. Teraz ceny są niższe. Czy znajdę się kupcy? Z pewnością tak, bo nieruchomości są bardzo atrakcyjnie położone.

Działka budowlana o pow. 1768 m2 jest do kupienia przy ul. 1 Maja. Cena - 125 tys. zł netto. W planie miejscowym zapisano, że przyszły właściciel będzie mógł wybudować na gruncie dom jednorodzinny i prowadzić jednocześnie działalność usługową.

Za 290 tys. zł netto będzie można kupić blisko 2 tys. m2 (1827 m2) dogodnie położonego i skomunikowanego terenu przy ul. Słowiańskiej (III przetarg). To na tej działce przez wiele lat stał Dom Młodego Robotnika. Przyszły właściciel terenu, zgodnie z zapisami planu miejscowego, będzie mógł go wykorzystać do prowadzenia działalności usługowej. Warto podkreślić, że w pierwszym przetargu działkę wyceniono na ponad 430 tys. zł, a w drugim na 317 tys. zł.

Atrakcyjnie położoną działkę można kupić przy ul. Derdowskiego (cicha i spokojna okolica). Teren o pow. 536 m2 miasto wyceniło na 56 tys. zł netto (w poprzednich dwóch przetargach - odpowiednio 69 tys. zł i 59 tys. zł). W planie miejscowym zapisano, że teren jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną i usługową.

Dwie działki o łącznej pow. 8183 (IV przetarg) są do kupienia przy ul. Bukowej. Cena posesji to 295 tys. zł netto - o 85 tys. zł taniej niż w II przetargu. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod usługi komercyjne, obiekty produkcyjne oraz składy i magazyny o wysokiej i średniej intensywności zagospodarowania.

Wszystkie 4 nieruchomości kosztują łącznie ponad 760 tys. zł (podane ceny są "wyjściowe"). Przetargi na ich sprzedaż odbędą się na początku sierpnia br.