Mieszkaniowy boom nad Trzesieckiem

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 28.10.2018 / Komentarze
Deweloperzy nie zwalniają tempa. Własne M schodzą na przysłowiowym pniu

Mieszkańcy Szczecinka chętnie się budują. Praktycznie niemal każda działka budowlana wystawione na sprzedaż przez Urząd Miasta znajduje nabywcę. Sporą popularnością cieszy się osiedle Marcelin. Chętnie kupowane są też działki budowlane w mieście, m.in. na terenie byłej bazy PKS. Ale nie tylko.

W ostatnich latach Szczecinek stał się też ulubionym miejscem dla deweloperów. Budynki wielorodzinne z atrakcyjnymi, piętrowymi lokalami i apartamentami powstały w wielu częściach miasta.

Mieszkaniowy boom trwa nadal. Nowe mieszkania powstają przy ul. Polnej, Kopernika, Wyścigowej, Boh. Warszawy i Kaszubskiej. Nowy budynek wielorodzinny "Klonowy Zakątek" przy ul. Karlińskiej buduje Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. To nie wszystko. Prywatny przedsiębiorca z branży budowlanej zaoferuje nam niebawem nowe mieszkania na byłym placu apelowym koszar wojskowych przy ul. Kościuszki. Możemy też zamieszkać na Sójczym Wzgórzu. Tam atrakcyjnie położone osiedle domków jednorodzinnych z własnym ogródkiem w zabudowie szeregowej buduje poznańska firma Invest Lim.

Co warte podkreślenia, nowe mieszkania schodzą na przysłowiowym pniu? Nawet te, których jeszcze nie ma.

Reasumując: Szczecinecki rynek mieszkaniowy w ostatnich latach zdecydowanie odżył. Nie ma praktycznie roku, w którym na terenie miasta nie powstawałby nowy budynek mieszkalny lub nie byłby adaptowany do tego celu istniejący już obiekt.

Mimo to lokali mieszkalnych nad Trzesieckiem wciąż brakuje, o czym świadczy chociażby ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców każdą tego typu inwestycją, zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. Znając popyt na własne M można przypuszczać, że to nie koniec mieszkaniowych inwestycji nad Trzesieckiem.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Wizualizacje obiektów mieszkalnych: Deweloperzy/oto dom/SzSM

Video: Miasto z Wizją