Minął tydzień

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.06.2019 / Komentarze
Siedem szczecineckich dni w artykułach "Miasta z Wizją"

Dzieci w gościnie u szczecineckich myśliwych

Myśliwska gawęda przy ognisku - o lesie, jego mieszkańcach, tradycjach łowieckich, historii Pomorza i ziemi szczecineckiej, gry, konkursy, zabawy, łowieckie prezenty i poczęstunek - takie atrakcje czekały na dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Wszystko za sprawą "Spotkania pod wiatą", jakie zorganizowali dzieciakom myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego "Ryś" w Szczecinku.

http://www.miastozwizja.pl/dzieci-w-goscinie-u-mysliwych

Dzień Dziecka z Legią Warszawa

Przednia zabawa zorganizowana przez szczecinecki Fan Club stołecznego klubu

http://www.miastozwizja.pl/dzien-dziecka-z-legia-warszawa

Przybywa pracy, spada bezrobocie

U progu lata szybko ubywa osób bezrobotnych. Takie zjawisko obserwujemy zarówno w mieście jak i w powiecie. W maju z rejestru Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku "znikło" kolejnych pond sto osób.

http://www.miastozwizja.pl/przybywa-pracy-spada-bezrobocie

Łosie biegały w parku nad jeziorem!

Nocna akcja Straży Miejskiej

W poniedziałek, 3 czerwca po godz. 23 patrol Straży Miejskiej zauważył w parku… dwa młode łosie.

- Zwierzęta spacerowały koło budynków szpitala. Powiadomiliśmy lekarza weterynarii. Na miejsce przyjechał też patrol Policji - mówi "Miastu z wizją" insp. Jarosław Dudek ze Straży Miejskiej.

Jak dodał nasz rozmówca, wspólnymi siłami zwierzęta udało się przegonić parkiem do granicy miasta na teren zalesiony.

http://www.miastozwizja.pl/losie-biegaly-w-parku-nad-jeziorem

https://www.youtube.com/watch?v=Fg7duNRtMVM

Cztery lata temu przed ratuszem zebrało się tysiąc osób

Mieszkańcy wspólnie zatańczyli "Belgijkę". Ich wyczyn obejrzało już blisko 700 tysięcy osób

http://www.miastozwizja.pl/cztery-lata-temu-przed-ratuszem-zebralo-sie-t...

https://www.youtube.com/watch?v=xFAfNnsFumY

Święto radości w Szczecinku

We wtorek 4 czerwca Szczecinek świętował 30 rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zapoczątkowały wolnościowe przemiany w Polsce, w Europie Środkowej i Wschodniej. Z tej okazji Burmistrz Daniel Rak zaprosił mieszkańców Szczecinka na Rowerowy Rajd Wolności wokół jeziora Trzesiecko.

http://www.miastozwizja.pl/swieto-radosci-w-szczecinku

Sandacz od miasta

Młode rybki zamieszkały w Trzesiecku i Wilczkowie

Miasto przeprowadziło kolejną w tym roku akcję zarybieniową jezior Trzesiecko i Wilczkowo.

- Do naszych akwenów wpuściliśmy młodego sandacza, tzw. narybek letni - mówi "Miastu z Wizją" Bogusława Rybińska, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.  - Do Trzesiecka trafiło 60 tys. szt. sandacza. Z kolei do Wilczkowa - 20 tys. szt. Łącznie 80 tys. szt. Koszt dzisiejszej akcji zarybieniowej finansowanej z budżetu Szczecinka to ponad 7,5 tys. zł. W tym roku do naszych jezior trafi jeszcze lin, szczupak i powtórnie sandacz. 

http://www.miastozwizja.pl/sandacz-od-miasta-0

W Programie Samorządowym naszym gościem był wiceburmistrz Maciej Makselon

http://www.miastozwizja.pl/program-samorzadowy-606

https://www.youtube.com/watch?v=MBVpEzs2XoI

Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł

Wiceburmistrz Maciej Makselon: Budżet Obywatelski to jedna z ważniejszych w ostatnim czasie inicjatyw

http://www.miastozwizja.pl/kazdy-mieszkaniec-miasta-moze-zglosic-swoj-po...

Miasto otrzymało dofinansowanie na rekultywację jeziora Trzesiecko

70 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

http://www.miastozwizja.pl/pieniadze-na-rekultywacje-trzesiecka

Kto stoi za brutalnym morderstwem z czerwca 1945 roku?

Dowiemy się tego 30 czerwca podczas X edycji Gry Miejskiej

Na jeden dzień w roku miasto staje się planszą do gry. Wówczas dobrze znana nam przestrzeń nagle wydaje się być dużo bardziej tajemnicza i jakby obca. Oznaczać może to tylko jedno – czas na kolejną grę miejską! Będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia, w trakcie którego mieszkańcy będą musieli rozwikłać kolejną mroczna zagadkę z przeszłości miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem organizatorem miejskiej jest 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

http://www.miastozwizja.pl/kto-stoi-za-brutalnym-morderstwem-z-czerwca-1...

Inicjatywy społeczne z szansą na dofinansowanie

Ruszył kolejny "Program Społecznik". Każdy może oddać swój głos na wybrany projekt

Program realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, natomiast środki na jego realizację pochodzą z budżetu woj. zachodniopomorskiego. Podczas poprzedniej edycji do Szczecinka trafiło 70 tys. złotych. Dzięki nim udało się m.in. zrealizować Festiwal Integracja Ty i Ja, IV Szczecinecki Weekend Biegowy czy projekt fotograficzny „Swój Obcy”.

http://www.miastozwizja.pl/inicjatywy-spoleczne-z-szansa-na-dofinansowanie

Nowy inwestor w Szczecinku i wizyta kontrahentów z całej Europy

Przed nami IX edycja największych targów meblarskich w Polsce, czyli Hausmesse 2019

Od wtorku do czwartku 11-13 czerwca już po raz dziewiąty w Szczecinku odbędzie się największa w kraju impreza targowa skierowana do przedstawicieli branży meblarskiej. Mowa o corocznych targach Hausmesse, organizowanych przez Kronospan i dedykowanych  klientom i kontrahentom z całej Europy. Hala główna Kronospan Design Center kolejny raz zapełni się produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami branży budowlanej i meblarskiej, które zaprezentowane zostaną uczestnikom targów.

http://www.miastozwizja.pl/nowy-inwestor-w-szczecinku-i-wizyta-kontrahen...

Skończą w Szczecinku, zaczną koło Lotynia

Duży remont na DK11, czyli totalnie "zatłoczone" wakacje

Jeszcze nie skończyły się problemy kierowców jadących ulicą Pilską w ciągu drogi krajowej nr 11, a drogowcy przynoszą nam kolejną hiobową wieść. Jak poinformował portal Rynek Infrastruktury, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę z wykonawcą na remont około 12-kilometrowego odcinka DK11 od granicy województwa zachodniopomorskiego poprzez Lotyń do Okonka.

Drogowcy przekazali już plac budowy i od przyszłego tygodnia rozpoczną się prace a wraz z nimi utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego oraz ograniczenia prędkości.

http://www.miastozwizja.pl/skoncza-w-szczecinku-zaczna-kolo-lotynia

Muzyka legendarnej kapeli zabrzmi w Szczecinku

Największe hity z płyty The Wall, czyli Pink Floyd Live

Dla fanów, i nie tylko, legendarnej kapeli rockowej Pink Floyd to doskonałą wiadomość. Już w październiku rusza jesienna trasa koncertowa z największymi przebojami angielskiego zespołu. W piątek 4 października br. o godz. 19 na scenie kina Wolność w Szczecinku odbędzie się multimedialne show, a w głównej roli największe hity z płyty The Wall i nie tylko.

http://www.miastozwizja.pl/muzyka-legendarnej-kapeli-zabrzmi-w-szczecinku

Wakacje coraz bliżej, więcej pociągów w Szczecinku

Zmiany w rozkładzie jazdy na torach od niedzieli 9 czerwca. Przyjedzie do nas: Mierzeja, Pirat, Malczewski, Kochanowski, Szkuner, Korsarz i Gwarek

Od niedzieli 9 czerwca PKP zmienia rozkład jazdy - z wiosennego na wakacyjny. Na szczecineckim dworcu będziemy gościć więcej pociągów, szczególnie dalekobieżnych. Letni rozkład jazdy po torach będzie obowiązywać do soboty 31 sierpnia br. Później czeka nas kolejna jego korekta. W tym roku nie ostatnia.

http://www.miastozwizja.pl/wakacje-coraz-blizej-wiecej-pociagow-w-szczec...

Zamiast dotrzymać słowa woli… zmienić godziny pracy Poradni Onkologicznej

Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Jankowski dał do zrozumienia, że nie zamierza trzymać się wcześniejszych ustaleń

W maju po raz pierwszy poinformowaliśmy o odbyciu się kolejnej sesji Rady Powiatu, w której nie uczestniczył szef Klubu Koalicji Obywatelskiej radny Jerzy Hardie-Douglas. Powód? Kolejny raz radni PiS i Porozumienia Samorządowego uniemożliwili mu niejako udział w posiedzeniach chcąc, aby wybierał pomiędzy uczestnictwem w sesji a pomocą osobom chorym na nowotwory. Dla byłego burmistrza wybór był oczywisty i – zamiast uczestnictwa w sesji - wybrał spotkania z wymagającymi opieki pacjentami w Poradni Onkologicznej.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu przewodniczący klubów Porozumienia Samorządowego, Pis, Koalicji Obywatelskiej spotkali się wraz przewodniczącym Rady Powiatu Cezarym Jankowskim i wicestarostą Robertem Fabisiakiem, aby ustalić termin i godzinę, w której odbywać się będą sesje Rady Powiatu. Ustalono wówczas – co zaakceptowali wszyscy obecni na spotkaniu – że sesje te zwoływane będą w piątki o godz. 10. Było to na tyle istotne, ponieważ o godz. 13.30 radny Jerzy Hardie-Douglas rozpoczyna pełnienie dyżuru w Poradni Onkologicznej. Okazało się jednak, że przewodniczący Rady Cezary Jankowski zignorował zupełnie te ustalenia – na które sam wcześniej przystał – i każdą kolejną sesję Rady Powiatu zwoływał na godz. 12, co uniemożliwiało radnemu Jerzemu Hardie-Douglasowi udziału w posiedzeniach Rady Powiatu bez szkody dla pacjentów onkologicznych.

Dzisiejsza (7.06) sesja Rady Powiatu również została, co już chyba nie powinno nikogo dziwić, zwołana… właśnie na godz. 12. Tym razem jednak radny Jerzy Hardie-Douglas wziął w niej udział. To jednak wymagało wcześniejszego przełożenia wizyt wszystkich pacjentów Poradni Onkologicznej, którzy mieli umówione wizyty na ten dzień.

W trakcie sesji kolejny raz wrócił temat nieprzestrzegania przez przewodniczącego Cezarego Jankowskiego (PiS) wcześniejszych ustaleń. Jego „propozycja” rozwiązania tej kwestii wydaje się jednak dość dyskusyjna. Przewodniczący Rady Cezary Jankowski uznał bowiem, że zamiast przesunąć o dwie godziny rozpoczynanie sesji wołałby… zmienić godziny funkcjonowania Poradni Onkologicznej. Z pytaniem o taką możliwość zwrócił się do prezesa szpitala. Tym samym Cezary Jankowski dał do zrozumienia, że jego zdaniem „łatwiej” będzie przeorganizować obowiązujące od wielu lat godziny przyjęć pacjentów onkologicznych, niż… trzymać się zaakceptowanych przez siebie wcześniejszych ustaleń i zwoływać sesje dwie godziny wcześniej.

http://www.miastozwizja.pl/zamiast-dotrzymac-slowa-woli-zmienic-godziny-...

Po 50 latach powtórnie powiedzieli sobie "tak"

W piątek w Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce wzruszająca uroczystość. I to podwójna, czyli Złote Gody w dublecie.

Na ślubnym kobiercu powtórnie stanęli Państwo: Maria i Edmund Korobko (związek małżeński zawarli 29 marca 1969 roku w USC Szczecinek) oraz Krystyna i Jan Zyśko (związek małżeński zawarli 5 kwietnia 1969 roku w USC Kalisz Pomorski). Wszystko po to, by po przeżytych wspólnie 50 latach odnowić przysięgę małżeńską.

Gratulacje dostojnym jubilatom złożył wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon. Wręczył też małżonkom Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

http://www.miastozwizja.pl/po-50-latach-powtornie-powiedzieli-sobie-tak-8

Mostek nad Niezdobną ma 5 lat

Nawodna konstrukcja doskonale wpisała się w krajobraz nadjeziornego Szczecinka

Mało kto już pamięta, że pięć lat temu - pod koniec maja 2014 roku rzekę Niezdobną przeciął kolejny most. Metalowa konstrukcja, która dziś jest ulubionym miejscem do wieszania "kłódek miłości" i stanowi doskonały plener do zdjęć, została posadowiona przy wypływie z Trzesiecka pod koniec maja 2014 roku. Od tego czasu, by dostać się na uroczo położony teren przy Zamku Książąt Pomorskich nie trzeba było już chodzić naokoło.  

http://www.miastozwizja.pl/mostek-nad-niezdobna-ma-5-lat

Pyszna zabawa na pikniku w "szóstce"

Serdeczna atmosfera i moc atrakcji. Bawiły się dzieci, bawili rodzice i dziadkowie, czyli "Dorośli - dzieciom"

http://www.miastozwizja.pl/pyszna-zabawa-na-pikniku-w-szostce-0

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra