Młodzi żeglarze na jeziorze Trzesiecko

Miasto z Wizją / 13.07.2015 / Komentarze
Wraz z rozpoczęciem sezonu wodniackiego młodzi żeglarze na co dzień uczęszczający dwa razy w tygodniu na zajęcia Academii Nautica w grupach żeglarskich wypłynęli na jezioro Trzesiecko.
Żeglarze z grupy Senior doskonalą swój warsztat na wodzie. Posiadają zaawansowany stopień pływania regatowego i z powodzeniem mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Chętnie dzielą się również swoim doświadczeniem z wodniakami z grupy Junior, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem ucząc się podstaw bezpieczeństwa i poruszania się, obsługiwania żagli, steru, podstawowych węzłów żeglarskich i innych prac bosmańskich. Prowadzone zajęcia z żeglarstwa dostarczają wiele radości uczęszczającym w nich wodniakom. Rozwijają swoje umiejętności i z chęcią przychodzą na kolejne zajęcia, aby je udoskonalać i w pełni cieszyć się z żeglowania :-)
Academia Nautica jest finansowana ze środków Powiatu Szczecineckiego oraz SzLOT.

Info oraz zdjęcia: SzLOT