Mobilne centrum Ewy Naworol przyjedzie jesienią

Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Tematyka spotkań będzie krążyła wokół bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami

Na początku marca na naszych łamach informowaliśmy o planach dotyczących zorganizowana ponownej wizyty w naszym mieście mobilnego centrum szkoleniowego Fundacji Ewy Naworol. Wiadomo już, że plany te doczekają się realizacji. Dobrze znana wielu mieszkańcom ciężarówka ponownie zaparkuje w Szczecinku. Przyjedzie do nas jesienią – na przełomie września i października.

Przypomnijmy. W maju minionego roku na placu Kamińskiego zaparkowała pokaźnych rozmiarów ciężarówka, która od razu wzbudziła spore zainteresowanie przechodniów. W ogromnej, rozsuwanej naczepie „ukryło” się bowiem mobilne centrum szkoleniowe Fundacji Ewy Naworol. Tu przez kilka tygodni uczniowie szczecineckich szkół poszerzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz sposobów unikania zagrożeń z tym związanych.

Przedstawiciele fundacji przyjechali wówczas do naszego miasta na zaproszenie szczecineckiej Straży Miejskiej, która od wielu już lat kładzie nacisk na edukację najmłodszych (ale też i tych nieco starszych) mieszkańców w zakresie obcowania ze zwierzętami. Podobnie jest również i tym razem. Mobilne centrum ponownie pojawi się w naszym mieście z inicjatywy funkcjonariuszy.

Tematyka spotkań – podobnie jak w minionym roku - będzie krążyła przede wszystkim wokół szeroko pojętego bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, ale także poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: odpowiedzialne opiekowanie się zwierzętami, odpowiedzialne żywienie, sprzątanie po psach czy dbanie o zwierzęta. Z kolei starsi mieszkańcy mogą dowiedzieć się nieco więcej m.in. o opiece nad starszymi i schorow2anymi pupilami, a także o tym, jak udzielać zwierzęciu pierwszej pomocy czy przeprowadzić prawidłową resuscytację. Tej można się będzie nauczyć na specjalnym psim fantomie.

Tekst, zdjęcie: Marzena Góra