Mural z Rusałką na Świątkach

Miasto z Wizją / 13.07.2017 / Komentarze
Artysta rozpoczął pracę. Za dwa tygodnie będziemy mogli podziwiać jego dzieło

Dziś (czwartek 13.07) artysta Kamil Dadon rozpoczął pracę nad muralem przy ul. Staszica na Świątkach.

- Na jednej, długiej na prawie 80 metrów ścianie pojawią się zwierzęta leśne, namalowane w charakterystycznym, geometrycznym stylu, drugą natomiast ozdobi wizerunek Rusałki, słowiańskiej boginki - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

- Na razie trwa wstępne oznaczanie i rozmieszczanie na ścianach oporowych konkretnych elementów przewidzianych w projekcie. Pierwsze z nich zostaną rozrysowane jeszcze dziś.

Prace w okolicach wzgórza Marientron potrwają około dwóch tygodni, dlatego uprasza się, aby szczególnie kierowcy i rowerzyści przejeżdżający ulicą Staszica zachowali szczególną ostrożność.

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Foto: Piotr Rozmus