Na praktyki ze Szczecinka do Niemiec

Miasto z Wizją / 20.04.2016 / Komentarze
Właśnie dobiega końca pobyt grupy uczniów ZST w niemieckim Bochum

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w ramach zajęć oferowanych przez placówkę mogą nie tylko poszerzać swoją wiedze teoretyczną, ale także sprawdzić ją w praktyce. Znakomitą okazją do tego, aby skonfrontować efekty dotychczasowej nauki z umiejętnościami są organizowane cyklicznie przez szkołę praktyki zagraniczne. Właśnie dobiega końca pobyt grupy uczniów ZST w niemieckim Bochum.

- To już kolejny wyjazd uczniów z nauczycielem na trzytygodniowe praktyki zagraniczne. Uczniowie doskonalą umiejętności językowe oraz zdobywają doświadczenie zawodowe u naszego zachodniego sąsiada. Podczas wyjazdu do Bochum uczniowie odbywają staże w niemieckich zakładach pracy: Hofmann GmbH Bochum, BTF Bochum, Auto Wieczorek Bochum oraz KFZ Witod Grzesiak  Dortmund – mówi Anna Wisłocka-Bogdanowicz, wicedyrektor szkoły.

- To cenne doświadczenie jest dla uczniów całkowicie bezpłatne. Uczestnicy stażu mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, przejazd na miejsce pracy, a także otrzymują kieszonkowe. Okazuje się, że trafny wybór ścieżki zawodowej  może skutkować propozycjami pracy po zakończeniu nauki jeszcze w jej trakcie. I to na bardzo korzystnych warunkach, co właśnie stało się w przypadku uczniów przebywających w Bochum.

Zagraniczne praktyki były także okazją do zwiedzenia atrakcji proponowanych przez naszych zachodnich sąsiadów. Uczniowie wybrali się m.in. na targi Techno Classico w Essen, jak również odwiedzili muzeum miasta Bochum i kopalnię muzeum (skansenie) Bergbaumuseum Bochum, a także zwiedzili DASA in Dortmund oraz Planetarium.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: ZST w Szczecinku