Na zamku jak w salonie gier

Miasto z Wizją / 24.11.2019 / Komentarze
VI Konwent Fantastyki GRYFCON

W sobotę, 23 listopada sala szczecineckiego zamku kolejny raz na jeden dzień zamieniła się w pokaźnych rozmiarów salon gier. To za sprawą trwającego tu od południa Konwentu Fantastyki Gryfcon.

Była to już szósta odsłona tej imprezy, która skupia wielu miłośników i pasjonatów fantastyki oraz gier – zarówno tych karcianych, jak i planszowych. Wydarzenie to z roku na rok zyskiwało coraz większą popularność nie tylko w samym Szczecinku, ale również w regionie, aby finalnie na stałe wpisać się do kalendarza szczecineckich imprez.

Również i tym razem organizatorzy – Szczecinecki Klub Fantastyki – przygotowali dla swoich gości sporo atrakcji.

Tego dnia na każdego, kto odwiedził imprezę, czekał m.in. „Games room”, czyli wypożyczalnia gier planszowych. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu grami, mogły nauczyć się zasad "Magic the Gathering", a nawet wziąć udział w turnieju dla początkujących. Dla wszystkich gości przygotowana została także specjalna strefa RPG, gdzie czekały na nich pokazy, sesje oraz możliwość nauki. Tegoroczny Konwent Fantastyki Gryfcon trwał do późnego wieczora.

Tekst, foto: Marzena Góra