Nabór na wolontariuszy XXVIII finału WOŚP

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.11.2019 / Komentarze
Szczecinecki sztab poszukuje osób, które 12 stycznia wyruszą na ulice uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 28 kwesty, która odbędzie się 12 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Lada dzień rozpocznie się poszukiwania chętnych wolontariuszy, którzy w połowie stycznia wyruszą na ulice Szczecinka uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki.

Nabór osób, które chciałyby zostać wolontariuszami podczas 28 finału WOŚP rozpoczął się dziś - we wtorek, 12 listopada. Od tego dnia swoją chęć udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można zgłaszać codziennie od godz. 7.30 do 15.30 w siedzibie SAPIK-u przy ul. Kilińskiego 1. Przyszli wolontariusze powinni znać swój nr PESEL, a osoby niepełnoletnie powinny przyjść wraz ze swoim opiekunem prawnym, aby podpisał on oświadczenie wolontariusza.

Tekst: Marzena Góra