Nad torami i obwodnicą do Wielimia

• Tv
Miasto z Wizją / 12.09.2018 / Komentarze
Trwa budowa przejścia dla pieszych koło stacji PKP Szczecinek Chyże

Budowa szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 to nie tylko wznoszenie mostów i wiaduktów. To także budowa "ciągów komunikacyjnych" dla zwierząt i pieszych.

Koło stacji PKP Szczecinek Chyże zlokalizowane zostanie blisko stumetrowej długości przejście dla pieszych nad torami i kolejową linią trakcyjną oraz nad dwoma pasami ekspresówki i drogą techniczną. Wszystko po to by działkowcy, którzy mają swoje pola uprawne blisko jeziora Wielimie mogli się tam bez przeszkód dostać. A, że innej drogi nie będzie (będzie natomiast objazdem dla rowerzystów i zmotoryzowanych - dop. red.) istnieje konieczność wybudowania "pieszego wiaduktu", o którym właśnie wspominamy.

Jak zapewnia generalny wykonawca budowy szczecineckiej obwodnicy, przeprawa powinna być oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Wideo: Justyna Rusinek - GDDKiA