Narkotyki w samochodzie, za kierownicą "na haju"

Miasto z Wizją / 15.04.2019 / Komentarze
Skuteczna akcja szczecineckich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku swym zdecydowanym działaniem i zaangażowaniem w służbę nie dopuszczają do ruchu kolejnych dwóch kierujących pod wpływem narkotyków.

W niedzielę (15.04.) na terenie Szczecinka policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Audi. Podczas prowadzonej kontroli, rozmowa, wygląd i zachowanie kierowcy wzbudziły niepokój policjantów. Podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę i wezwali kierującego do wydania rzeczy, których posiadanie jest zabronione. Szybko okazało się, że nie tylko kierowca posiadał przy sobie narkotyki, ale również siedzący na miejscu pasażera 21-letni mężczyzna. Badanie wykonane przez mundurowych, wykazało że 25-letni kierujący mieszkaniec gminy Barwice prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie środków odurzających. Kierowca dodatkowo za jazdę pod wpływem narkotyków.

Kilka godzin później na terenie Szczecinka policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Szczecinku zatrzymują do kontroli osobowe BMW. I tym razem kontrola drogowa zakończyła się zarzutami. Mundurowych szybko ustalili przyczynę zdenerwowania i niepokoju młodego kierowcy. 19 latek przewoził swoim samochodem 4 młodych pasażerów znajdując się pod działaniem narkotyków.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności a za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Tekst: mł. asp. Anna Matys - oficer prasowy KPP Szczecinek

Foto: Sławomir Włodarczyk