Niebezpieczeństwa w sieci. Strażnicy rozmawiali z dziećmi

Miasto z Wizją / 27.11.2019 / Komentarze
Funkcjonariusze Straży Miejskiej spotkali się z uczniami SP 6

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej przez cały rok podejmują szereg inicjatyw, dzięki którym przybliżają najmłodszym mieszkańcom naszego miasta tematykę zagrożeń, jakie mogą na nie czekać w różnych sferach życia. Miejscem, które szczególnie powinno wzbudzać czujność rodziców jest sieć i kontakty, jakie dzieci utrzymują przez internet. Niestety niektóre wirtualne znajomości mogą stanowić poważne zagrożenie w realnym życiu.

We wtorek, 26 listopada strażnicy miejscy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, aby porozmawiać z uczniami właśnie o niebezpieczeństwach wynikających z beztroskiego korzystania z internetu.

- Tematem przewodnim zajęć o zagrożeniach w sieci były zagadnienia związane z użytkowaniem znanych portali społecznościowych – mówi spec. Paulina Peciak-Nazarewska. - Głównie staraliśmy się zwrócić uwagę dzieci na to, że aby korzystać z tego typu portali, należy osiągnąć określony wiek. Rozmawialiśmy także o niebezpiecznych kontaktach z osobami poznanymi przez internet, o kontrolowaniu czasu przebywania przed komputerem czy telefonem, ale również o cyberprzemocy i hejcie.

Jak podkreślają funkcjonariusze, takie spotkania w dzisiejszych czasach są niezwykle potrzebne, ponieważ dostęp do internetu mają dzieci w coraz młodszym wieku. To z pewnością nie ostatnie tego typu zajęcia z uczniami szczecineckich szkół.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku