Niebezpieczne zabawy na lodzie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.02.2019 / Komentarze
Cienka tafla lodu nie odstraszyła dzieci. Strażnicy apelują o rozwagę

Ujemne temperatury i opady śniegu zdecydowanie zachęcają najmłodszych mieszkańców do zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci równie chętnie wykorzystują zamarznięte kałuże jako ślizgawki, gdzie bawią się ze swoimi rówieśnikami. Niebezpiecznie zaczyna się robić wtedy, gdy swój „plac zabaw” przenoszą na… taflę jeziora. Takie sytuacje niestety zdarzają się notorycznie, stwarzając realne ryzyko. Naprzemienne minusowe i dodatnie temperatury sprawiają, że zamarznięta powłoka jest wciąż bardzo cienka i krucha, a w niektórych miejscach woda w ogóle nie zdążyła zamarznąć. To jednak nie powstrzymuje niektórych mieszkańców przed wchodzeniem na cienki lód.

- Zwracajcie baczniejszą uwagę na to, gdzie przebywają wasze dzieci i jak się bawią. Wiadomo, że nie zawsze jesteśmy w stanie nieustannie pilnować dzieci, dlatego warto też nieustannie tłumaczyć im, czym mogą skończyć się tego typu zachowania i jak niebezpieczny bywa lód – apelują za naszym pośrednictwem funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej.

Tego typu niebezpieczne zabawy uchwyciła kilak dni temu kamera monitoringu miejskiego. To niestety nie jedyny taki przypadek w ciągu ostatnich tygodni.

Tekst, montaż filmu: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku