Niepełnosprawni podzielili się swoimi pasjami

• Tv
Miasto z Wizją / 25.05.2017 / Komentarze
XIV Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dziś (25maja) w samo południe przed szczecineckim ratuszem pojawiły się barwne stragany, a cały plac Wolności wypełniły płynące ze sceny melodyjne dźwięki. Tym samym w Szczecinku rozpoczął się coroczny Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Jest to już XIV edycja tego cyklicznego wydarzenia, które z roku na tok przybiera coraz szerszą formułę. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Atut”. Dodajmy, że całe wydarzenie wpisuje się w ramy Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest na całym świecie 5 maja.

Celem jarmarku jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne żyjące pośród nas, na ich codzienne problemy oraz zmagania o normalne i samodzielne życie. To jednocześnie znakomita okazja do tego, aby pokazać, że mają oni także wiele pasji, talentów i pomysłów na siebie, którymi niezwykle chętnie dzielą się z pozostałymi mieszkańcami. Dzięki temu corocznemu spotkaniu podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z terenu całego powiatu mogą zaprezentować sprawnym mieszkańcom Szczecinka swoje umiejętności i dzieła wykonane m.in. z drewna, gliny, płótna, szkła czy włóczki. Ich wyroby możemy oglądać na licznych, barwnych stosikach, a każdą z prac – zakupić. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na działalność warsztatów terapii zajęciowej.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra