Nowe plażowe kosze na Mysiej Wyspie

Miasto z Wizją / 28.06.2017 / Komentarze
Niebawem na plaży pojawią się nowe meble dla osób lubiących się opalać

Mysia Wyspa w każdym letnim sezonie przyciąga prawdziwą rzeszę plażowiczów, którzy decydują się na spędzenie wolnego czasu właśnie w tym miejscu. Już jakiś czas temu miasto zadbało o to, aby zmotoryzowani mieszkańcy z łatwością mogli dostać się na drugi brzeg jeziora, asfaltując wiodącą na Mysia Wyspę drogę do granic działki miejskiej. Teraz zdecydowano o położeniu nawierzchni asfaltowej na drodze leśnej nr 8, na przedłużeniu ul. Żeglarskiej aż do zjazdu w kierunku Mysiej Wyspy. To jednak nie jedyne zmiany, które czekają na wszystkich odwiedzających ten nadjeziorny zakątek.

- Wsłuchując się w głosy i oczekiwania mieszkańców, postanowiliśmy Mysią Wyspę dodatkowo umeblować – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. - Tym samym niebawem pojawią się tu nowe kosze dla osób opalających się. Takie, jakie możemy spotkać w wielu nadmorskich miejscowościach. Wydaje mi się, że tego typu mebli nigdy nie jest za dużo, a dzięki temu każdy będzie mógł dla siebie na Mysiej Wyspie wygospodarować jakiś kawałek przestrzeni i mile spędzać czas.

Przypomnijmy, że w miniony piątek (23.06) „wyrosły” tu palmy. Nad brzegiem jeziora zamontowano jedenaście egzotycznych sztucznych drzewek, które mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce. Palmy będą "rosły" tu do końca wakacji, dając nie tylko trochę cienia plażowiczom, ale też pozwalając choć na chwilę poczuć się jak w tropikach.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk