Nowym rondem pojedziemy w połowie lipca

Miasto z Wizją / 28.06.2017 / Komentarze
Opóźnienie spowodowane jest koniecznością wykonania dodatkowych prac

Wraz z początkiem kwietnia ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic Kościuszki i Jeziornej. Początkowy planowany termin zakończenia inwestycji przewidziano na koniec czerwca. Wiadomo już jednak, że prace potrwają nieco dłużej. Jest to spowodowane koniecznością przeprowadzenia dodatkowych robót. Dziś (28.06) miasto podpisało z wykonawcą – firmą „Marbruk” z Charzykowy koło Chojnic – aneks wydłużający termin realizacji wszystkich prac do 17 lipca.

- Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w połowie marca, czyli ten termin realizacji był bardzo krótki, ponieważ wynosił zaledwie 3,5 miesiąca. Wiadomo jednak, że chcemy zrealizować tę inwestycję jak najlepiej, dlatego słuchając oczekiwań mieszkańców oraz uwag kierowców, staramy się jeszcze pewne kwestie korygować – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. – Podpisanie aneksu było spowodowane pojawieniem się dwóch dodatkowych zadań. Jednymz  nich jest przeprofilowanie wjazdu w ul. Jeziorną z ul. Ordona. Wydaje mi się, że wszyscy kierowcy będą chwalili to rozwiązanie. Dodatkowy zakres dotyczy nawiązania się do istniejących ciągów komunikacyjnych na skrzyżowaniu ul. Jeziornej i Kościuszki od strony sklepu rowerowego.

- Projekt realizowaliśmy na naszych działkach, a dziś wchodzimy na teren ZGM-u. Zakres tych robót jest duży. Pierwotnie podpisaliśmy umowę na 1 mln 102 tys. zł. Dziś, po wprowadzeniu aneksu terminowego i finansowego, kontrakt zamknie się kwotą blisko 1 mln 137 tys. zł – kontynuuje nasz rozmówca. - Wydaje mi się, że rozwiązania tu wprowadzone, będą optymalne. Całość inwestycji zostanie oddana do użytku w połowie lipca. Jednocześnie prosimy mieszkańców o jeszcze odrobinę cierpliwości i przepraszamy za uciążliwości związane z budową.

Dodajmy, że jednym z udogodnień będzie też zastosowanie na przejściach dla pieszych rozwiązań z myślą o osobach niepełnosprawnych. – Na przejściach znajdujących się na głównych osiach, które zostaną podzielone tzw. azylami, będą znajdowały się także wybruki, które bardzo ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym albo słabo widzących.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk