Ormianie zapraszają na Turniej Piłkarski

Miasto z Wizją / 12.05.2019 / Komentarze
Sportowa rywalizacja i wspólna zabawa

Szczecineckie Stowarzyszenie Kultury Ormiańskiej wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w niedziele 19 maja organizuje II Otwarty Ormiański Turniej Piłki Nożnej.

Do sportowej rywalizacji szczecineccy Ormianie zaprosili swoich przyjaciół (10-osobowe drużyny) z całej Polski. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 17 maja włącznie.

Sportowe święto Ormian zostanie poprzedzane spotkaniem (godz. 10.00) przed Chaczkarem przy Kościele Mariackim, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów. Godzinę później na Stadionie Miejskim (boczne boisko) rozpocznie się turniej. Zwieńczy go tradycyjny ormiański poczęstunek.

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecinka do kibicowania i wspólnej zabawy. W trakcie przerw przygotowaliśmy gry i zabawy dla kibiców - zachęcają organizatorzy.

II Otwarty Ormiański Turniej Piłki Nożnej rozegrany zostanie pod patronatem Burmistrza Szczecinka Daniela Raka.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Szczecineckie Stowarzyszenie Kultury Ormiańskiej w Szczecinku