Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Technicznych ślubowali na sztandar

Miasto z Wizją / 12.10.2018 / Komentarze
Przyszli technolodzy drewna i kierowcy pod patronatem Kronospanu

W czwartek, 11 października w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku odbyło się uroczyste ślubowanie patronackich klas Kronospanu. Tradycyjnie już opiekuńczy patron przygotował dla uczniów wyprawki w postaci tabletów Lenovo.

Obie klasy patronackie o kierunkach: technik technologii drewna oraz kierowca mechanik są odpowiedzą na potrzeby rynku pracy. Nowy kierunek, tzw. „europejski kierowca”, został objęty patronatem Silvy – jednej ze spółek Kronospanu. Po jej ukończeniu absolwenci otrzymają m.in. prawo jazdy kategorii B oraz C+E.

W porozumieniu, zawartym pomiędzy firmą Kronospan a Starostwem Powiatu Szczecineckiego, obie strony zobowiązały się do promocji kształcenia w zawodzie technik technologii drewna w Zespole Szkół Technicznych, ufundowania stypendium dla uczniów, objęcia opieką patronacką Zespołu Szkół Technicznych oraz doposażenia szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Utworzenie wspomnianego kierunku było możliwe dzięki współpracy Kronospanu i Starostwa Powiatu Szczecineckiego oraz dzięki realizowanemu przez powiat projektowi pn. „Dostosowanie oraz wyposażenie sal dydaktycznych w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku w celu uruchomienia nowego kierunku kształcenia kierowca mechanik – europejski kierowca”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt klas patronackich Kronospanu jest realizowany z sukcesem – na obu kierunkach w ZST kształci się obecnie 160 przyszłych techników technologii drewna oraz kierowców mechaników. Na absolwentów czeka praca zarówno w Kronospanie, Silvie, jak i wielu innych firmach branży drzewnej, meblarskiej czy transportowej.

Biuro Prasowe Kronospan