Pijany kierowca wjechał w samochód. Rabusie grasowali na posesji

Miasto z Wizją / 31.08.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu nie doszło do wypadków drogowych. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji sierż. Ewa Żaglewska, na terenie Szczecinka odnotowano kilka kolizji.

- Jedna z nich nastąpiła z udziałem nietrzeźwego kierowcy - mówi E. Żaglewska. - 45-letnia kobieta kierująca fordem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych na ul. Kościuszki by przepuścić przechodniów. Manewr wykonała prawidłowo. Natomiast jadący za nią fiatem 49-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności oraz odległości i wjechał w tył stojącego forda. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Dmuchnął w alkomat ponad 2 promile. Sprawca kolizji stanie przed sądem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na terenie Barwic doszło do kradzieży materiałów budowlanych. Dwóch złodziei pod nieobecność domowników dostało się do remontowanego mieszkania wchodząc przez uchylone okno. Ukradli m.in. kafle podłogowe, farby malarskie i grzejnik, wszystko na kwotę ponad 3,4 tys. zł. Rabusie zostali zatrzymani przez policję. 28-letni mieszkaniec powiatu świdwińskiego i 24-letni mieszkaniec powiatu drawskiego staną przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.