"Pirat" i "Kamrat" przez Szczecinek pojadą nad Bałtyk

• Tv
Miasto z Wizją / 05.02.2019 / Komentarze
Kolejowa atrakcja nie tylko dla dzieci

Co prawda mamy dopiero początek lutego i do Międzynarodowego Dnia Dziecka pozostało jeszcze szmat czasu, ale już dziś zdecydowaliśmy się napisać o tegorocznej atrakcji dla milusińskich przygotowanej przez kolejarzy.

Powód? Rok w rok, najpóźniej w kwietniu, pociąg specjalny Pirat kursujący pod koniec maja lub 1 czerwca z Poznania przez Szczecinek do Kołobrzegu - pod samą latarnię morską nad brzegiem Bałtyku, nie dysponuje już wolnymi biletami.

W lutym wejściówki na pokład pociągów są jeszcze dostępne. Lecz jeżeli planujemy atrakcyjną podróż składem prowadzonym przez piękny zabytkowy parowóz z Parowozowni w Wolsztynie, zgodnie z radą organizatorów kolejowego przedsięwzięcia z poznańskiego Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, powinniśmy się pospieszyć (do 15 lutego bilety są w cenie promocyjnej!).

Pociąg "Pirat" od kilku już lat jest jedną z wielkich atrakcji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w regionie. „Dziecięce” składy wielokrotnie zatrzymywały się w Szczecinku i cieszyły olbrzymim zainteresowaniem nie tylko najmłodszych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem.

W tym roku "Pirat" też pojedzie - w sobotę 1 czerwca. Jak zwykle z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Jak zwykle przez Szczecinek. W drodze nad morze "Pirat" (z zabytkową parową lokomotywą) przybędzie do nas o godz. 9.54. Na naszym dworcu postoi w tym roku 5 minut. Zaledwie jedną minutę "zabytkowy" skład zatrzyma się w Szczecinku wracając z Kołobrzegu do Poznania. Powrotny przyjazd Pirata nad Trzesiecko zaplanowano na godz. 19.50.

- W trakcie przejazdu na wszystkich miłośników podróży i wycieczek kolejowych czeka wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy dla dzieci, prowadzone przez prawdziwego Pirata. Dla milusińskich obowiązkowo upominki, a dla wszystkich pasażerów, tych dużych i małych, wiele smacznych i niedrogich smakołyków w wagonie barowym - zachęcają nas do tej niecodziennej podróży nad Bałtyk organizatorzy.

Pirat cieszy się tak wielką popularnością, że w tym roku (podobnie było rok temu) będzie miał brata bliźniaka - "Kamrata", który przejedzie przez Szczecinek dzień później, czyli w niedzielę 2 czerwca.

"Kamrat" (z elektrowozem lub spalinowozem) wjedzie na szczecinecki dworzec kolejowy o godz. 8.08 i postoi u nas minutę. W drodze powrotnej znad Bałtyku przyjedzie nad Trzesiecko o godz. 18.10 (z zabytkową lokomotywą) i pobędzie w Szczecinku tylko jedną minutę. Bilety na przejazd pociągami dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej TurKol.pl.

Organizatorzy zastrzegają, że ze względu na potrzeby dostosowania się do całorocznych pociągów planowych, remontów na sieci kolejowej, skomunikowania z innymi pociągami, itp. możliwa jest korekta rozkładu jazdy obu składów.

Foto galeria: "Pirat" na dworcu PKP w Szczecinku - 27 maja 2018 r. - S. Włodarczyk