Pociągiem do Słupska i Ustki na wakacje

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.04.2019 / Komentarze
Otwarcie pomorskiej linii 405 realne w czerwcu br.

Jest szansa na to, że pociągi między Słupskiem a Miastkiem i Szczecinkiem po całej trasie pojadą ponownie od czerwca tego roku. Spora część peronów została już zbudowana, położono nowy lub naprawiony tor.

Pierwotnie otwarcie linii 405 planowano na grudzień 2018 r., jednak nie udało się to nawet w marcu br.. Teraz PKP PLK daje szanse wykonawcy na dotrzymanie terminu czerwcowego. Sądząc po zaawansowaniu prac na odcinku od Słupska do Miastka – otwarcie w czerwcu jest realne. Na większości stacji i przystanków zakończono już budowę peronów, trwa montaż elementów małej infrastruktury, regulowany jest położony tor.
– Na odcinku Miastko – Słupsk trwają prace wykończeniowe. Mobilizujemy wykonawcę do utrzymania tempa prac, by możliwe było udostępnienie linii podróżnym od czerwcowej korekty rozkładu jazdy – tłumaczy Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.
Trwać będzie jeszcze inwestycja na 17-kilometrowym, zelektryfikowanym odcinku linii 405 od Słupska do Ustki. Tu położono już większość nowych torów, budowane są nowe przystanki na linii.
– Na odcinku Słupsk – Ustka inwestycja zaplanowana jest do końca 2019 roku. Jednak w czerwcu, podobnie jak rok temu, uruchomione mają zostać wakacyjne pociągi do nadmorskich kurortów w Ustce. Na czas letnich miesięcy wykonawca wstrzyma prace torowe na linii Słupsk – Ustka, by podróżni mogli bezpiecznie dotrzeć nad morze. W tym czasie wykonawca będzie kontynuował roboty niewpływające na ruch pociągów – wyjaśnia Martyn Janduła. Z odcinka linii od Słupska do Ustki skorzysta m.in. Pociąg Słoneczny, który w sezonie połączy kurort z Warszawą.

Informacja: PKP PLK (Rynek Kolejowy)

Foto: Sławomir Włodarczyk