Podróż do krainy symboli Bożego Narodzenia

Miasto z Wizją / 02.12.2018 / Komentarze
Gwiazda betlejemska na światełko przed domem - z Kronospanem

Dziś (sobota 1.12) Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży oraz Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej pod patronatem firmy Kronospan zorganizowały dla małych szczecineckich żaków warsztaty pod nazwą: „Gwiazdy betlejemskie na światełko przed domem”.

Dzieci pod bacznym okiem studentów koszalińskiej uczelni własnoręczni przygotowywały ozdoby świąteczne.

- Z Politechnika Koszalińską współpracujemy na wielu płaszczyznach. Jedną z form tej współpracy jest Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży - mówi "Miastu z Wizją" Adrian Kilan, specjalista ds. marketingu firmy Kronospan.

- W ramach tej współpracy chcemy zaznajomić dzieci m.in. z tematem przemysłu, biznesu, z nowoczesnością. Wszystko po to by od najmłodszych lat miały w tym udział. Dziś bardzo dużo mamy humanistów. A my chcemy sprawiać, by dzieci od najmłodszych lat zgłębiały tajniki tej trudniejszej sfery życia zawodowego. W związku z tym wspólnie z Politechniką Koszalińską prowadzimy warsztaty i  wykłady. Dziś dzieci pod opieką starszych kolegów i koleżanek własnoręcznie przygotują ozdoby świąteczne.

Nad całością zajęć z dziećmi czuwał Piotr Stramski z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Efekty pracy najmłodszych szczecineckich studentów zobaczymy wkrótce.