Podwójny jubileusz w USC - Złote Gody i urodziny

• Tv
Miasto z Wizją / 29.04.2016 / Komentarze
Medale, kwiaty i życzenia dla Państwa Łucji i Tadeusza Przeradzkich

Niezwykle miła uroczystość miała dziś (piątek 29.04) miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku. Państwo Łucja i Tadeusz Przeradzcy po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego powtórnie stanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość była jeszcze jedna. Pan Tadeusz świętuje dziś 74 urodziny.

- Związek małżeński zawarliśmy 21 sierpnia 1965 roku w naszym szczecineckim USC - powiedziała "Miastu z Wizją" pani Łucja. - Jak przeżyć we wspólnym związku pół wieku? Przede wszystkim być nadzwyczaj wyrozumiałym, tolerancyjnym, potrafić ustępować i dużo ze sobą rozmawiać. W naszym życiu różnie bywało, no tak jak w życiu.

Państwo Przeradzcy wychowali troje dzieci - dwóch synów i córkę. Dochowali się też dziesięcioro wnucząt i dwóch prawnuczek.

Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eugenia Grudecka. Gratulacje dostojnym jubilatom złożył też Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, wręczając pani Łucji i panu Tadeuszowi Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

Były też życzenia i kwiaty od rodziny oraz tradycyjny kieliszek szampana.

Tekst, foto, video: Sławomir Włodarczyk