Poeci mają jeszcze dwa tygodnie

• Tv
Miasto z Wizją / 16.03.2019 / Komentarze
Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Konkursie Poetyckim im. Mieczysława Czychowskiego

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Mieczysława Czychowskiego. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat z lokalnego wydarzenia przeistoczył się on w ogólnopolską i wyjątkowo prestiżową imprezę skupiającą wokół siebie znamienite postaci ze świata poezji i literatury. Każdego roku na konkurs wpływa kilkaset prac nie tylko z różnych zakątków kraju, ale i z całego świata. Czy podobnie będzie również podczas tegorocznej edycji? O tym przekonamy się dopiero za kilka tygodni. Tymczasem trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestników.

Poeci, którzy chcą podzielić się swoimi dziełami literackimi, a przy okazji powalczyć o nagrody, powinni się pośpieszyć. Termin nadsyłania zestawów wierszy upływa z dniem 31 marca 2019 r. Prace należy przesyłać na adres Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

Do udziału w konkursie może zgłosić się każdy, kto ukończył 15 lat. Kolejnym warunkiem, który muszą spełnić uczestnicy, jest zastrzeżenie o przesyłaniu prac, które dotychczas nie były nigdzie publikowane, a także nie zostały wcześniej nagrodzone. Autorzy wierszy mogą powalczyć o główną wygraną w trzech kategoriach: nagrodę burmistrza Szczecinka, nagrodę starosty szczecineckiego za zestaw wierszy dla dzieci oraz o nagrodę główną w kategorii „Poeta regionu”. Prace w trzech egzemplarzach (zestaw powinien zwierać od 3 do 5 wierszy) należy przesłać do siedziby organizatora – Samorządowej Agencji Promocji i Kultury do końca miesiąca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: static.eu