Porozumienie z Kronospanem

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.10.2018 / Komentarze
Firma zobowiązała się do podjęcia licznych działań za blisko 700 tys. złotych oraz szeregu dodatkowych inwestycji

W poniedziałek, 1 października w szczecineckim ratuszu miało miejsce podpisanie kolejnego porozumienia pomiędzy miastem a firmą Kronospan. Porozumienie to jest kontynuacją działań obu storn. W jego ramach firma zobowiązuje się do podjęcia działań, na które łącznie przeznaczy blisko 700 tys. złotych oraz szeregu dodatkowych inwestycji. Swój podpis pod dokumentem złożyli wiceburmistrz Daniel Rak oraz Tomasz Jańczak, członek Zarządu Kronospan.

W ramach porozumienia Kronospan zobowiązał się m.in. do współfinansowania do kwoty 250 tys. zł jednego z wybranych projektów budżetu obywatelskiego, realizowanego w 2019 roku przez miasto oraz ufundowania dwóch mobilnych stacji rowerowych oraz rowerów o wartości ponad 100 tys. zł (nowe wypożyczalnie pojawią się przy miejskim basenie oraz siedzibie firmy Kronospan). Ponadto firma zobowiązała się do wsparcia nowo powstającej siedziby organizacji pozarządowych swoimi produktami o wartości 100 tys. zł.

Wkrótce w Szczecinku rozstrzygnięty zostanie także konkurs na „Najlepszego taksówkarza”, który otrzyma od firmy ekologiczny samochód elektryczny marki Volkswagen Golf o wartości ok. 150 tys. zł. Kronospan zakupi także 150 platform (4-osiowych wagonów) stanowiący kontynuację polityki firmy zmierzającej do emisji liniowej oraz dokona wymiany floty ponad 150 pojazdów ciężarowych do końca 2019 roku, co przełoży się na większe wpływy z podatków.

Kronospan zadeklarował także niezwłoczną (nie później niż do końca 2019 r.) realizację dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie w ramach dostosowania do nowych przepisów BAT, w tym m.in. modernizację odpylania skrawalni, wymianę agregatów chłodniczych na ekologiczne, modernizację rozdzielni średnionapięciowej, instalację mokrego odpylania pras oraz modernizację „blow-line” suszarni MDF.

Z kolei po stronie miasta leżeć będzie m.in. wspieranie wprowadzania w szkołach kierunków zawodowych, doradztwo zawodowe ukierunkowane na kształcenie politechniczne oraz działania na rzecz rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku oraz Szczecineckiego Klastra Meblowego. Ponadto miasto zadeklarowało wpięcie do systemu dwóch nowych wspomnianych wypożyczalni rowerowych oraz ich obsługi. Strony zobowiązały się także d oprowadzenia wspólnej polityki informacyjnej odnośnie podejmowanych działań i prowadzonych inwestycji.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra