Posprzątaj świat i segreguj odpady

Miasto z Wizją / 19.09.2018 / Komentarze
Akcja "Sprzątanie Świata" w Szczecinku

W piątek 21 września rusza kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku planowana jest ona w dniach 21-23 września, a jej hasłem przewodnim będzie „Akcja – segregacja!".

Celem tegorocznej zbiórki jest właśnie wsparcie selektywnej zbiórki odpadów. Ma ona zwiększyć ilość śmieci zbieranych w segregacji, a także ich czystość.

Koordynatorem działań w ramach „Sprzątania Świata” w Szczecinku tradycyjnie już jest Urząd Miasta, który zapewni worki i rękawice do zbierania odpadów. Przedstawiciele szkół i przedszkoli, którzy wcześniej zgłosili na nie zapotrzebowanie mogę odbierać worki i rękawice już od dzisiaj w pokoju nr 116 – budynek „B”, I piętro UM.

Przypomnijmy, że w 1993 r. Program Ochrony Środowiska Naturalnego Narodów Zjednoczonych, we współpracy z organizacją „Sprzątanie Australii”, zorganizowały wspólnie pierwszy światowy dzień sprzątania, mający na celu zwrócenie uwagi świata na różnorodność problemów ochrony środowiska, a także na ważną rolę, którą ma do spełnienia każdy z nas. Idea sprzątania jest bardzo prosta. Polega na tym, że grupy ochotników oczyszczają wyznaczony teren ze śmieci i odpadów. Wybieramy takie miejsca, w których zwykle gromadzi się wiele ludzi, jak np. parki, drogi publiczne, plaże i kąpieliska, osiedla mieszkaniowe. „Sprzątanie Świata” to nie jednodniowa akcja. Ma ona na celu pomóc w wyrobieniu postaw i zachowań, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia.

Tekst: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Foto i opracowanie: Sławomir Włodarczyk