Pożyteczne zajęcia w Akademii Recyklingu Kronospanu

Miasto z Wizją / 26.11.2019 / Komentarze
Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku robiły kalendarze adwentowe. Trafią one do domów dziecka i przedszkoli

Firma Kronospan wpadła na doskonały pomysł i zorganizowała cykl Warsztatów Recyklingowych pod hasłem: "Nie wyrzucam - odzyskuję" dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dziś (wtorek 26.11) na terenie Kronospan Design Center miały miejsce pierwsze tego typu zajęcia.

- Warsztaty w swoim złożeniu mają to, że będą traktowały o szeroko pojętym recyklingu - mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

- Akademia Recyklingu Kronospan, bo taką nazwę nosi nasza inicjatywa, miała już zajęcia z dziećmi. Teraz postanowiliśmy zaprosić na zajęcia słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chcemy uczyć nasze studentki tego, że rzeczom, które zamierzamy wyrzucić, możemy tak naprawdę dać drugie życie. To dotyczy m.in. szkła, papieru, drewna poużytkowego, czyli cokolwiek, co według pierwszych oględzin nadaje się tylko na śmieci.

Jak ujawniła nam B. Rafalo, dziś studentki UTW robią kalendarze adwentowe.

- Przekażemy je dla domów dziecka i przedszkoli - mówi pani rzecznik i dodaje: To nie pierwsze tego typu warsztaty. Już za tydzień w Akademii Recyklingu Kronospan powstaną wianki świąteczne.

- Warsztaty odbywają się co tydzień, we wtorki (na razie do lutego 2020 roku) w godz. od 10 do 12 w Kronospan Design Center - mówi B. Rafalo.