Prezydent RP w Szczecinku

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.07.2019 / Komentarze
Andrzej Duda potkał się z samorządowcami i mieszkańcami naszego miasta

Dziś (piątek, 12 lipca) w Szczecinku gościł prezydent Andrzej Duda, który przyjechał tu na zaproszenie starosty oraz członków Prawa i Sprawiedliwości. Była to jego pierwsza wizyta w naszym mieście. Głowa państwa najpierw spotkała się z samorządowcami w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W tym czasie na terenie rekreacyjnym przed zamkiem zgromadzili się ludzie. Tu o godz. 16 prezydent spotkał się z mieszkańcami. Krótkim rymowanym wierszykiem przywitały go przedszkolaki. Następnie, po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał starosta Krzysztof Lis, który oficjalnie powitał Andrzeja Dudę, opowiedział o naszym mieście, realizowanych i planowanych inwestycjach oraz przybliżył mu walory naszego miasta.

Punktem kulminacyjnym wizyty było kilkudziestominutowe przemówienie, które prezydent wygłosił przed mieszkańcami. Nawiązał on m.in. do historii Szczecinka, ale także do swoich obietnic wyborczych i planów kontynuowania oraz rozszerzania zakresu prowadzonej obecnie polityki prorodzinnej. Andrzej Duda zachęcał także do... sadzenia drzew.

- Chciałbym, żeby Polska trwała po wieki. Żeby nigdy więcej nikt nie musiał się martwić o to, czy nasze państwo może zniknąć z mapy. Wierzę w to, że będziemy budowali Polskę coraz silniejszą, coraz zamożniejszą, taką, która będzie się coraz bardzie liczyła na mapach Europy i świata. To jest moje wielkie pragnienie Polski silnej polską rodziną – powiedział Andrzej Duda do zebranych mieszkańców.

Po swoim wystąpieniu prezydent osobiście przywitał się z mieszkańcami. Jego wizyta w naszym mieście przebiegła bez zakłóceń i incydentów. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra

Foto: Marzena Góra/ Sławomir Włodarczyk