Przed nami wyjątkowa noc z historią

Miasto z Wizją / 13.05.2019 / Komentarze
Muzeum zaprasza 18 maja do wspólnej "nocnej" zabawy

Na tę noc czekają nie tylko wszyscy pasjonaci historii, ale także pozostałe osoby, które na co dzień zapominają, że czasami warto wybrać się do muzeum, aby nie tylko dowiedzieć się, jak wyglądało życie w danym miejscu przed wiekami, ale także poznać wiele ciekawostek o osobach dawniej zamieszkujących dane ziemie. Doskonałą okazją do tego, aby sobie przypomnieć o tym, dlaczego warto odwiedzać tego typu placówki, jest ogólnopolska akcja muzealników przebiegająca od kilkunastu lat pod hasłem „Noc Muzeów”. Do akcji tej od kilku lat cyklicznie włącza się także nasze szczecineckie Muzeum Regionalne. Podobnie będzie również i tym razem.

Już dziś warto w swoim kalendarzu zakreślić datę 18 maja. Wtedy też czeka nas kolejne wyjątkowe – bo wieczorne - spotkanie z historią. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będą słowiańskie zwyczaje i historia. Dlatego też w tym roku głównymi atrakcjami, oczywiście oprócz zwiedzania eksponatów, będą te związane z historią Słowian. Od godziny 18:00 na dziedzińcu muzealnym będzie miało miejsce oficjalne otwarcie spotkania.
W programie organizatorzy przewidzieli m.in. wystawę pod nazwą „Miecze Europy” oraz wystawę najnowszych nabytków placówki. Ponadto na wszystkich gości czekać będą liczne gry i zabawy dla dzieci, wioska słowiańska, a także pokazy rycerskie. Dodajmy, że tegoroczna Noc Muzeów potrwa do północy.

Tekst: Marzena Góra