Przed Sądem Rejonowym zapłonęły świece

• Tv
Miasto z Wizją / 18.07.2017 / Komentarze
W ten sposób mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw wobec planowanych przez rząd zmian w sądownictwie

We wtorek, 18 lipca późnym wieczorem grupa kilkudziesięciu mieszkańców spotkała się pod siedzibą Sądu Rejonowego w Szczecinku. Zapłonęły także przyniesione przez uczestników protestu świece.  W ten sposób wyrazili oni swój sprzeciw wobec planowanych przez rząd zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Jak podkreślają mieszkańcy biorący udział w milczącym proteście – zmiany te poddadzą w wątpliwość niezawisłość sądów oraz zburzą funkcjonujący trójpodział władzy.

Podobne demonstracje odbywały się dziś w całym kraju. Podczas szczecineckiej odsłony protestu głos zabrała adwokat Maria Kapsa, która z sądownictwem związana jest od ponad 35 lat. O komentarz poprosiliśmy również burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra