Przedwojenny półświatek Neustettin zagości w muzeum

Miasto z Wizją / 10.07.2017 / Komentarze
Na kolejnej wystawie czasowej zobaczymy m.in. broń, akta policyjne, mundury czy zdjęcia przestępców z Neustettin

Planując letni odpoczynek zdecydowanie warto na czerwono zaznaczyć w swoim kalendarzu datę 20 lipca. Tego dnia bowiem w szczecineckim Muzeum Regionalnym odbędzie się otwarcie kolejnej wystawy czasowej. Będzie się ona jednak znacznie różnić od tego, co mogliśmy oglądać w muzealnych murach dotychczas. Tym razem będziemy mieli okazję „podejrzeć” życie dawnych mieszkańców od nieco innej strony – tej nieco ciemniejszej.

- „Neustettin Noir” to podróż do przedwojennego półświatka, pełen kasiarzy, drobnych rzezimieszków i rozbojów. Zanurzymy się na niej w przestępczy świat międzywojnia, zarówno w ówczesnej Polsce jak i w Niemczech, aż do końca lat 40. i powojennego chaosu. Na wystawie prezentowane będą m.in. broń, akta policyjne, mundury, zdjęcia przestępców i wiele innych – zapowiadają organizatorzy wystawy.

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć eksponaty pochodzące ze zbiorów Jacka Dehnela, Muzeum Milicji w Niekłonicach, Muzeum Okręgowego w Pile, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, Archiwum Państwowego w Koszalinie, oddział Szczecinek oraz Studia Historycznego Huzar.

Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 17:00, natomiast zbiory będą tu prezentowane do 23 września.

Tekst: Marzena Góra