Przez telefon "umówisz" się na ryby

Miasto z Wizją / 29.07.2016 / Komentarze
Nowa forma sprzedaży pozwoleń na połowy w Parsęcie

W siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty - rybackim użytkowniku jednej z najpiękniejszych rzek w Europie, można wykupić zezwolenie na połów ryb… przez telefon.

- Wszystkich zainteresowanych taką formą nabycia pozwolenia na wędkowanie w obwodzie rybackim rzeki Parsęty prosimy o kontakt pod nr telefonu: 94 716 63 84 - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa i sportu wędkarskiego.

- Ten sposób zakupu przeznaczony jest dla posiadaczy kart kredytowych i płatniczych. Pozwolenie, po dokonaniu płatności, wysłane zostanie na wskazany adres zamieszkania lub adres mailowy wędkarza. Wszystkich zainteresowanych tą formą nabycia wędkarskiego pozwolenia zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 14.

Przypomnijmy: Opłaty za zezwolenie na połów ryb w obwodzie rybackim rzeki Parsęta nr 1 na 2016 przedstawiają się następująco:

Rzeka Parsęta, dopływy, starorzecza, zbiorniki na Wogrze, Kanał Drzewny - wszystkimi dozwolonymi na danych odcinkach metodami:

Pozwolenie do 31.12 br. - podstawowa stawka -105 zł;

Pozwolenie do 31.12 br. - dla osób powyżej 65 roku życia oraz młodzieży do 18 roku życia - zniżka 30 proc., czyli -75 zł;

Pozwolenie okresowe - 1 dniowe -25 zł;

Pozwolenie okresowe - 3 dniowych - 50 zł;

Pozwolenie okresowe - 7 dniowe - 90 zł;

Pozwolenia okresowe - 30 dniowe - 125 zł.

Do końca roku 2016 licencje można opłacać poprzez stronę internetową ZMiGDP: www.parseta.pl

Licencje można również opłacić w siedzibie Związku w Karlinie przy ul. Szymanowskiego 17, w godz. od 8.30 do 14.30 (obsługiwane są wszystkie płatności poza gotówkowymi).

Istnieje też możliwość zapłaty za zezwolenie przelewem na konto w banku PKO BP: 79 1020 2791 0000 7002 0092 1353

- W tytule przelewu musi być wpisany nr karty wędkarskiej, adres e-mail (zamiast znaku @ prosimy wpisać at) lub nr telefonu, oraz okres na jak pozwolenie ma być wystawione - mówi M. Getka. - Przesłanie bankowego potwierdzenia wykonania przelewu na adres mailowy zezwolenia@parseta.pl pozwoli nam na szybsze odesłanie pozwolenia na wskazany adres.