Przyjaciele Języka Migowego na spływie kajakowym

Miasto z Wizją / 16.07.2019 / Komentarze
Osoby niesłyszące kolejny raz udowodniły, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą

Osoby niesłyszące z terenu naszego powiatu raz po raz udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizowaniu swoich pasji i zdobywaniu nowych umiejętności. Tym razem wybrali się oni na spływ kajakowy. Spotkanie zostało zorganizowane przez działającą na terenie Szczecinka Fundację „Przyjaciele Języka Migowego”. W wyprawie udział wzięło 20 osób niesłyszących.

- Niesłyszący podopieczni Fundacji nie tylko mogli  aktywnie spędzić wolną sobotę, ale i po raz kolejny przekonać się, że brak słuchu nie jest przeszkodą w cieszeniu się życiem - mówi Ewa Tomczyk, założycielka i prezes fundacji. - Tego typu spotkania nie tylko integrują społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności, z jaką muszą borykać się na co dzień, ponieważ jeżeli osoby niesłyszące są w swoim gronie ich niepełnosprawność po prostu znika.

W tym roku fundacja planuje zorganizować jeszcze dwa przedsięwzięcia. Jednym z nich będzie tegoroczna edycja „Migiem pod wodę”, czyli wspólne nurkowanie intro dla osób niesłyszących. Organizacja podwodnych zajęć będzie możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez fundację z „Programu Społecznik” realizowanego przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

- Drugie planowane wydarzenie to „Rozmigany Szczecinek 2019”, który będzie dofinansowany przez Urząd Miasta w Szczecinku. W ramach tego zadania osoby niesłyszące będą mogły wziąć udział w dwóch wyjazdach do Redy i Gdańska oraz dwudniowym wyjeździe do Wrocławia. Oprócz tego we wrześniu zostanie zorganizowany Dzień Głuchego połączony z turniejem darta. W grudniu odbędzie się spotkanie wigilijne oraz zostanie zakupione wyposażenie do prowadzenia klubu i dla niesłyszących – dodaje Ewa Tomczyk.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Ewa Tomczyk