Pyszna zabawa na pikniku w "szóstce"

Miasto z Wizją / 10.06.2017 / Komentarze
Serdeczna atmosfera i moc atrakcji. Bawiły się dzieci, bawili rodzice i dziadkowie

Jedno z przysłów mówi, że kto ma dobrego sąsiada, ten zawsze ma dobry poranek. Trudno było się z tym nie zgodzić odwiedzając dziś (sobota 10 czerwca) teren Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kopernika.

My odwiedziliśmy i gościliśmy na Pikniku Rodzinnym, na którym wspólnie bawili się mieszkańcy nie tylko osiedla Kopernika. Do imprezy zorganizowanej przez Szczecinecką Spółdzielnię Mieszkaniową czynnie włączyła się dyrekcja i nauczyciele "szóstki" oraz Rada Osiedla Słowiańska-Łódzka, którzy wspólnie przygotowali moc atrakcji dla swoich gości - bez względu na wiek.

- Celem dzisiejszej imprezy jest integracja naszych mieszkańców, bez względu na wiek - mówi "Miastu z Wizją" Barbara Kucab, prezes Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Goszczą dziś u nas nie tylko dzieci, ale również ich mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie. Zabawa jest pyszna. To drugi taki piknik. Pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. A, że zabawa była świetna, naszą inicjatywę postanowiliśmy kontynuować.

Jak nam powiedziała pani prezes, wszystko wskazuje na to, że ta cenna inicjatywa będzie również kontynuowana w przyszłości.

- Proszę popatrzeć jak się wszyscy, bez względu na wiek, świetnie bawią. To cieszy. Mamy tu dziś wszystko dla ducha i ciała. Są zabawy, zawody sportowe, działa sowicie zaopatrzony bufet, można zjeść przepyszne ciasto. Nic, tylko się bawić. Korzystając z okazji zbieramy drobne datki na pomoc dla chorych dzieci.

W czasie pikniku dzieci zabawiały panie ze Spółdzielczego Domu Kultury.

- Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy stoisko, gdzie dzieci mogą malować m.in. na sztalugach. Zabawa cieszy się dużym zainteresowaniem - mówi nam Barbara Hodowaniec, szefowa SDK.

- Na wakacje przygotowaliśmy dla dzieciaków dwa turnusy "Zielonej Świetlicy". Mamy bardzo atrakcyjny i ciekawy program. Będą wycieczki edukacyjne, warsztaty plastyczne, kulinarne. Wszystko to pod wspólnym hasłem ekologii. Turnusy rozpoczną się 26 czerwca i potrwają do 21 lipca.

Na pikniku gościli także funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przygotowali miasteczko ruchu „Autochodzik”. Atrakcje przygotowało także Stowarzyszenie Tratwa oraz ratownicy z Ochotniczej Grupy Ratowniczej Tadmed, którzy zaprosili na pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Tekst: Marzena Góra/Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk