Rada Miasta na drugiej sesji

Miasto z Wizją / 02.12.2018 / Komentarze
Powołanie wiceprzewodniczących, składów komisji stałych i zarobki burmistrza

W czwartek 6 grudnia na drugiej w kadencji 2018-2023 sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. Porządek obrad liczy 14 punktów.

Po otwarciu obrad radni dokonają wyboru wiceprzewodniczących Rady Miasta, powołają Komisję Rewizyjną, Komisję Skarg, Petycji i Wniosków oraz stałe Komisje Rady Miasta, a także ustalą ich skład osobowy i określą przedmiot ich działania.

W dalszej części obrad radni zdecydują o zmianie uchwały Rady Miasta Szczecinka z czerwca 2001 r. w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i przyjęcia jego statutu. Podobną operację Rada wykona ze swoją uchwałą z listopada 1990 r. w sprawie przystąpienia do Związku Miast Polskich. Radni wyznaczą też osoby do reprezentowania miasta w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

W dalszej części obrad Rada podejmie uchwały w sprawie: podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, określenia zasad zwrotu wydatków na pomoc w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 oraz w sprawie szczegółowych zasad zwrotu wydatków za posiłek z dowozem.

Ostatnim punktem obrad czwartkowej sesji będzie uchwała w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Burmistrza Daniela Raka. W projekcie uchwały zapisano, że będzie to kwota 10 620 zł brutto. Składać się na nią będą: wynagrodzenie zasadnicze - 4 800 zł, dodatek funkcyjny - 2 100 zł, dodatek za wysługę lat w wys. 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego - 960 zł oraz dodatek specjalny - 2 760 zł. Uchwała wejdzie w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 21 listopada 2018 r., czyli od dnia złożenia ślubowania przez Burmistrza Daniela Raka

Początek obrad o godz. 9.